Цікаві факти про капібару

Цікаві факти про капібару

Капібари смішні і милі тваринки. 10 липня ми відзначаємо День вдячності капібарі, тож дізнаймося про цих тваринок більше. Підготували для вас цікаві факти про капібару та спосіб її життя.

Наукова класифікація

Загальна назва: Капібара
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Порядок: Гризуни (Rodentia)
Родина: Caviidae
Родовий вид: Hydrochaeris hydrochaeris

Капібара має довгу, грубу і дещо рідку шерсть. Спина червонувато-коричнева або сіра, тоді як нижня сторона світліша – жовто-коричнева. Дорослі самці мають великий голий горб на морді, що містить великі сальні залози. У них короткі кінцівки і велика, широка голова з яскраво вираженою мордою. Їхні пальці мають короткі, міцні кігті і частково перетинчасті. У них є рудиментарний хвіст, який не помітний. Вага – від 27 до 79 кг.

Живуть біля води, в тому числі на болотах, лиманах, уздовж річок і струмків. Капібари зустрічаються на схід від Анд в Колумбії, Венесуелі, Еквадорі, Перу, на Гвіанах, в Бразилії, східній Болівії, Парагваї, Уругваї, а також на північному заході і сході Аргентини.

Середовище існування

Цікаві факти про капібару

  • Капібара є найбільшим гризуном у світі. Дорослі капібари можуть виростати від 1,0 до 1,3 метра і важити до 79 кілограмів.
  • Капібара належить до родини гризунів званих Caviidae. Основні близькі родичі капібари включають гвінеїських свиней, морських свинок, а також роди Dasyprocta та Cuniculus, до яких відносяться агуті та пака. Всі ці тварини відносяться до порядку Rodentia, який є найбільш численним порядком ссавців у світі, представлений близько 40% всіх видів ссавців.
  • Капібари ведуть напівводний спосіб життя, і вони чудово до нього пристосувалися. Вони чудові плавці, з перетинчастими лапами для кращого руху. Вони навіть можуть спати у воді, висовуючи лише ніс, щоб дихати.
  • Часто плавають, тримаючи над водою лише ніздрі, очі та вуха. Вони також можуть пропливати під водою значні відстані.
  • Живуть великими родинами, зазвичай на чолі з одним домінантним самцем, який розмножується. Їх шлюбна система – ресурсно-захисна полігінія, коли самці захищають доступ до харчових ресурсів біля води.
  • Капібари надзвичайно товариські істоти і живуть групами, які можуть налічувати до 100 особин. У соціальній структурі домінує домінантний самець, а самки та молоді самці утворюють решту групи.
  • Капібари – травоїдні тварини з різноманітним раціоном, що харчуються різноманітними травами і водними рослинами, а також фруктами і корою дерев. Їхній раціон – це переважно трави, але також їдять водну рослинність, зернові, дині та кабачки.
  • Як і в інших гризунів, зуби капібар ніколи не припиняють рости. Вони постійно гризуть їжу, щоб зберегти зуби прийнятної довжини.
  • Цікаво, що капібари добре уживаються з широким спектром тварин. Нерідко можна побачити птахів, кроликів і навіть мавп, які використовують капібари як зручне місце для відпочинку.
  • Капібари мають багатий комунікативний репертуар, що включає в себе поєднання пахучих міток, вокалізації та фізичні контакти. Вони навіть муркочуть, коли задоволені.
  • Відомо, що капібари люблять валятися в багнюці, яка слугує природним сонцезахисним кремом і може допомогти утримувати на відстані шкідників, таких як кліщі та мухи.
  • Вагітність триває до 120 днів, в результаті чого з’являється в середньому 4-5 дитинчат. Пік народжуваності припадає на лютий.
  • Статевої зрілості досягають у 15 місяців.
  • Незважаючи на свої великі розміри, капібари мають низку природних хижаків, серед яких ягуари, анаконди, каймани, орли і люди.
  • Капібари відомі тим, що є одними з найдружелюбніших тварин та дуже соціальні, люблять обійматися, гратися, спілкуватися та доглядати один за одним. Відомо, що вони навіть їздять автостопом на алігаторах.

Екологія та охорона

Незважаючи на те, що на капібар часто полюють заради їхнього м’яса та шкур, вони залишаються широко розповсюдженими і звичайними. Існує невеликий інтерес до розведення капібар на комерційних ранчо, що допомагає підтримувати ареали, дозволяючи при цьому вести комерційну діяльність. Капібара зустрічається на багатьох природоохоронних територіях по всьому своєму ареалу.

Чи може капібара бути домашньою тваринкою?

Хоча капібари можуть утримуватися як домашні тваринки в деяких юрисдикціях, вони є великими, активними тваринами, яким потрібно багато простору і часто доступ до води для купання. Вони є соціальними створіннями і мають краще самопочуття, коли живуть у групах, що також може бути викликом для домашніх умов. Більше того, вони є гризунами, що означає, що їхні зуби постійно ростуть, і їм потрібно щось гризти, щоб знизити цей ріст.
Хоча капібари відомі своєю спокійною поведінкою і здатністю ладнати з різними видами тварин, вони потребують спеціального догляду і вирішення потреб, які можуть бути складними для багатьох власників домашніх тварин. З цих причин, вони більше підходять для проживання в природному середовищі або в зоопарках, де їх потреби можуть бути повністю задоволені.
Важливо зазначити, що в деяких країнах і регіонах тримання капібар як домашніх тварин може бути незаконним або вимагати спеціального дозволу.
За даними Yahoo Finance, початкова вартість покупки капібари на ринку екзотичних тварин становить близько $1000 за тварину, хоча за деякими оцінками, ця сума сягає $8000. Витрати на ветеринара можуть становити від 600 до 1000 доларів на рік. Власники також повинні враховувати щоденні витрати на їжу. Як соціальні тварини, капібари найкраще почуваються в компанії, тому потенційні власники повинні бути готові завести більше однієї тварини.

Чи може капібара напасти на людину?

Капібари відомі своєю доброзичливою і миролюбною природою, і вони зазвичай не нападають на людей. Вони дуже соціальні тварини і можуть добре ладнати з різними видами, включаючи людей.
Але як і з будь-якою дикою твариною, можливість агресії може зростати, якщо тварину злякають або провокують. Також, якщо мати-капібара вважає, що її дитинчата у небезпеці, вона може стати на захист. З цієї причини, незважаючи на те, наскільки дружелюбними вони можуть здаватися, все одно, бажано триматися на відстані, і з ними повинні поводитися з повагою, щоб забезпечити безпеку і добробут всіх сторін.

Де можна побачити капібар у дикій природі?

Капібар, найбільших гризунів у світі, можна зустріти на схід від Анд і вздовж берегів річок у Центральній та Південній Америці, від Панами до Аргентини. Напівводні, як бобри та бегемоти, капібари зазвичай живуть біля ставків, боліт, боліт або будь-якої стоячої води. Їх часто називають “водяними свинями” або “капібарами”, оскільки вони можуть залишатися під водою більше п’яти хвилин, рятуючись від хижаків, таких як анаконди та ягуари.
Оскільки їхнє природне середовище існування зменшується, капібари зазіхають на людські території. Починаючи з 2020 року, сотні з них захопили Нордельту, приватний закритий район за межами Буенос-Айреса. Ізоляція, спричинена пандемією COVID-19, дозволила цим пухнастим капібарам поширитися в розкішних парках району.

Чи справді капібари їдять власні фекалії?

Так, це правда. За даними зоопарку Сан-Дієго, капібари споживають свої фекалії, щоб отримати корисні бактерії, які допомагають розщеплювати товсту клітковину з їхнього раціону, що включає очерет і зернові.

Капібара – сучасний герой інтернет-мемів та кумедних відосиків, цікаві факти про капібару ще більше зачаровують цією тваринкою. Дуже мила зовнішність, доброзичливий характер, соціальність – це все що треба знати про капібару.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про мавп

цікаві факти про мавп

Схожі статті

Copy link