Цікаві факти про радіо

цікаві факти про радіо
  • Маючи мільйони прихильників по всьому світі, учасник групи The Beatles Джон Леннон зробив на радіо заяву про те, що гурт більш популярний, ніж Ісус Христос. Обурені такою самовпевненістю, робітники радіостанції (Техас) публічно спалили платівки групи. Символічним стало влучення блискавки у будівлю радіостанції наступного дня після ефіру.
  • У 1976 році 1 квітня у своєму інтерв’ю радіоведучому астроном Патрік Мур попередив про зниження гравітації о 9:47 у зв’язку з проходженням Плутона біля Венери. Астроном жартома стверджував, що підстрибнувши у цей час можна відчути невагомість. Після безрезультатних підстрибувань обурені радіослухачі засипали ведучого дзвінками.
  • Під час другої світової війни представники командування американською армією пішли на хитрість. Вони запросили декілька індіанців з племені Навахо для ведення радіомовлення на рідній мові з метою передання секретних даних. Розвідки іноземних держав регулярно перехоплювали переговори, але не могли їх розшифрувати через відсутність перекладачів з навахо.
  • Голос передається по радіо з блискавичною швидкістю – понад 1000 км/год. Це означає, що з приймача його можна почути швидше, ніж із дальнього кута кімнати, де було промовлено фразу.
  • Радіоканалами, які передають музику різних жанрів та напрямків, нікого не можливо здивувати. Але існує станція Birdsongradio, яка транслює лише пісні птахів. Їх записав більше ніж 20 років потому орнітолог Квентін Говард у власному саду графства Вілтшир.
  • У 1938 році у США пройшла радіовистава «Війна світів» по мотивах книги Герберта Уеллса. Ті слухачі, які не встигли на початок спектаклю, вирішили, що передають реальні новини. У деяких містах країни утворилася паніка, оскільки люди вирішили, що марсіани справді захопили Землю та спалили Білий дім.
  • Радіо врятувало Ейфелеву вежу від демонтажу у 1909 році. Ця споруда була створена у 1889 році для Всесвітньої виставки. Вважалось, що вона псує зовнішній вигляд столиці, тож через її планували знести. Але встановлені на вежі радіоантени давали потужний сигнал та великий радіус дії. Тому її залишили, а згодом перетворили на найвідоміший символ Парижа.
  • Вчені й досі не прийшли до згоди, кому належать лаври першовідкривача радіо. Німці приписують це своєму співвітчизнику Генріху Герцу. Американці переконані, що ним є Микола Тесла, італійці почитають Гульєльмо Марконі, а росіяни – Олександра Попова. Насправді всі ці вчені незалежно один від одного зробили відкриття з незначною різницею у часі.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link