Серпневі натхнення. Персеїди

Серпневі натхнення. Персеїди

Серпневі натхнення – вони прості й корисні, доступні й щедрі. Просто беріть їх, просто насолоджуйтесь.

Серпень цього літа – знову особливий. Ми всі навчилися цінувати те що є, радіти дрібницям і моментам. Якщо у вас є можливість, беріть серпневі щедроти і можливості максимально, щоб відновити свої сили та ресурси та щодня наближати перемогу. Працювати, волонтерити, підтримувати й допомагати, донатити армії, вірити у перемогу – ми маємо це робити щодня. І хай серпень вас надихає!

Серпневі натхнення

  • Сніданки на балконі
  • Овочеві щедроти – корисна і здорова їжа
  • Фруктовий серпень – аромати, смаки і вітаміни
  • Прогулянки у парку
  • Тренування на вулиці
  • Вихідні на природі – це must have улітку
  • Персеїди

Персеїди

Персеїди — метеорний поток, який можна спостерігати щороку з боку сузір’я Персея у першій половині серпня. Він є одним з найпотужніших та доступним для спостереження. Достатньо просто дивитися в небо – гарантовано побачите зорепад.

Персеїди можна спостерігати з будь-якої точки планети, але нам пощастило, бо у північнй півкулі це явище найяскравіше.

Утворюється зорепад в момент, коли Земля проходить через шлейф пилових частинок комети Свіфта — Таттла. Ці частинки — розміром всього з піщинку і згоряють в атмосфері нашої планети, утворюючи зорепад. Інтенсивність потоку поступово зростає, досягає піку, а потім падає.

Зорепад можна спостергігати 11 липня — 24 серпня. Пік метеорного потоку припаде на 12 і 13 серпня, коли він буде максимально помітним та активним.

Сам пік можна спостерігати в ніч на 13 серпня близько 2−3 годин ночі, перед світанком. Важливо, щоб погода була ясна і тоді можна побачити близько 60 спалахів на годину. А найважливіше – щоб небо було мирне!

Найкраще спостерігати зорепад Персеїди в місцевості, що максимально віддалена від освітлених мегаполісів та великої кільсті штучного освітлення, на відкритому просторі. Але й городяни зможуть побачити найяскравіші метеори у темний час доби. Теплий одяг, плед, термос з чаєм і зорі – це гарно проведений час і спогади про літо.

Однак, цьогоріч через комендантську годину та часті повітряні тривоги багато українців не зможуть насолодитися серпневим зорепадом. Якщо ж вам вдаться помітити падаючу зірку – загадуйте бажання! У нас усіх зараз головне бажання одне. Хай якнайшвидше настане перемога та мирне небо знову буде нашим щоденним натхненням!

Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф

Схожі статті

Copy link