Всесвітній день театру для дітей та юнацтва

Всесвітній день театру для дітей та юнацтва

Всесвітній день театру для дітей та юнацтва (World Day of Theatre for Children and Young People), що відзначається щорічно 20 березня, є глобальним святом, яке підкреслює важливість театру в житті молодих глядачів. Цей особливий день, започаткований Міжнародною асоціацією театрів для дітей та юнацтва (The International Association of Theatre for Children and Young People, ASSITEJ), має на меті познайомити дітей та молодь з перетворюючою силою театру.

Витоки та глобальне поширення

Всесвітній день театру для дітей та юнацтва вперше відзначався у 2001 році, знаменуючи собою прагнення познайомити молоду аудиторію зі світом живої вистави. ASSITEJ, рушійна сила цієї ініціативи, є глобальною мережею, яка об’єднує театральних діячів, художників, педагогів та продюсерів, що займаються театром для дітей та юнацтва. Місія ASSITEJ, що має членів у понад 80 країнах та 75 національних центрах, полягає у захисті прав дітей та молоді на мистецтво, культуру та свободу самовираження.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день театру
✔️ Міжнародний день лялькаря

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Значення театру для молодих глядачів

Театр відіграє важливу роль у розвитку дітей та молоді. Він відкриває двері до нових ідей, емоцій та важливого зв’язку між людьми. За допомогою театру молода аудиторія може досліджувати різноманітні історії та перспективи, розвиваючи емпатію, творчість та критичне мислення. Театр також пропонує унікальний простір для самовираження, дозволяючи дітям та молоді побачити відображення власного досвіду та уявити нові можливості.

Святкування Дня театру

 • Відведіть дитину до театру сьогодні
  З 2011 року ASSITEJ просуває кампанію під гаслом “Відведи дитину в театр сьогодні”. Ця ініціатива заохочує дорослих розділити радість і диво театру з дітьми, доводячи їхнє право на мистецтво. Відвідати виставу наживо, взяти участь у театральному майстер-класі чи переглянути театральну постановку онлайн – у цей день існує безліч способів долучитися до театру.1
 • Послання з усього світу
  Щороку з нагоди Всесвітнього дня театру для дітей та юнацтва створюються спеціальні послання. Ці послання, написані видатними діячами театральної спільноти, підкреслюють важливість театру в житті молодих людей і закликають до більшого доступу до мистецтва. У 2023 році Сью Джайлз, президент ASSITEJ International, підкреслила роль театральних митців як важливих працівників, що змінюють на краще життя дітей.((https://assitej-international.org/2023/03/11/world-day-of-theatre-and-performance-for-children-and-young-people-2023/))
 • Захоплюючі заходи та вистави
  Всесвітній день театру для дітей та юнацтва відзначається різноманітними заходами по всьому світу. Це і вистави, і майстер-класи, і спеціальні медіа-заходи, спрямовані на те, щоб наблизити театр до юної аудиторії. Театральні компанії, навчальні заклади та мистецькі організації заохочуються організовувати заходи, орієнтовані на дітей та молодь, демонструючи розмаїття та творчість театру для юних глядачів.
 • Підтримка театрів для юного глядача
  Підтримка театрів для дітей та юнацтва виходить за рамки святкування цього дня. Пожертви, волонтерство та адвокація відіграють життєво важливу роль у тому, щоб зробити театр доступним для всіх дітей, незалежно від їхнього походження чи обставин. Такі організації, як театр “Квест”, пропонують можливість зробити свій внесок у цю справу, гарантуючи, що магія театру досягне кожної дитини та молодої людини.

Всесвітній день театру для дітей та юнацтва – це свято магії театру та нагадування про трансформуючу силу театру та його важливу роль у житті молодих людей. Відзначаючи цей день, ми підтверджуємо наше зобов’язання забезпечити кожній дитині та молодій людині можливість відчути диво, радість і натхнення, які приносить театр. Продовжуймо відстоювати права дітей на мистецтво та культуру і зробимо театр невід’ємною частиною їхнього життя.

Читайте також: Магія дитячої книги

Магія дитячої книги
 1. https://assitej-international.org/2023/03/11/world-day-of-theatre-and-performance-for-children-and-young-people-2023/ []
Позначки:
Copy link