Всесвітній день шоколаду
Що це за день?
Щороку 7 липня Всесвітній день шоколаду (World Chocolate day) дозволяє поціновувачам цих ласощів по всьому світу цілковито віддатися насолоді без будь-якого почуття провини. В цей день також можна вживати будь-які смаколики, виготовлені з шоколаду. Це і шоколадне масло, і гарячий шоколад, і цукерки, торти, тістечка та все, що містить хоча б граминку шоколаду.
Схожі події:
🍫 Міжнародний день шоколаду
🍫 Всесвітній день какао та шоколаду
🍫 День білого шоколаду
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Визначити точну причину вибору 7 липня як Всесвітнього дня шоколаду досить складно. Однак журнал Wired простежив цю дату до 7 липня 1550 року, коли какао у значних кількостях було завезено до Європи. Існують свідчення, що Христофор Колумб міг завезти какао до Іспанії ще у 1504 році, але протягом століть воно залишалося під контролем аристократії. Лише згодом какао стало доступним для нижчих класів і отримало широке визнання.
Всесвітній день шоколаду був запроваджений у Франції в 1995 році, оскільки французи є надзвичайними ласунами та гурманами. Також день активно відзначають у Італії, Німеччині, Швейцарії та інших країнах Європи та за її межами.
Існує ще одне свято з подібною назвою Міжнародний день шоколаду, яке припадає на 13 вересня.
У Латвії Всесвітній день шоколаду відзначається 11 липня. Гана, другий за величиною виробник какао в світі, святкує власний день шоколаду 14 лютого.
Популярності Всесвітній день шоколаду набув нещодавно, щорічні святкування його розпочалися приблизно у 2009 році. Чи то визнання історичних віх, чи то просто насолода улюбленими ласощами – цей день слугує даниною поваги до багатої та складної історії шоколаду.
Як виникла ідея відзначати Всесвітній день шоколаду?
Існує думка, що першими навчилися робити шоколад ацтеки, які дали йому назву «їжа богів». У 1519 році кастильський конкістадор і першовідкривач Ернан Кортес прибув до Мексики. Там він вперше дегустував шоколадний напій, який люди цього племені подарували йому на знак гостинності. Враховуючи гіркий напій, іспанці додавали до нього тростинний цукор. Кортес та його земляки охрестили шоколад «чорним золотом» і доставили до Європи, де при дворі іспанського короля новий делікатес високо цінувався. У 1615 р. зусиллями дружини Людовіка XIII Анни Австрійської шоколад дебютував у королівському дворі Франції.
Дуже довго шоколад у Європі споживали лише люди з аристократичних кіл. Жінки того часу вважали цей продукт афродизіаком та були впевнені, що він запалює вогонь пристрасті. Довгий час шоколад їли лише у рідкому вигляді. Лише з кінця 19 століття, після винаходу гідравлічного преса, із зерен какао почали видобувати масло, яке змішували з цукром та какао порошком. З того часу шоколад почали випускати у вигляді плиточок. Пізніше під час виробництва шоколаду до нього почали додавати молоко та різноманітні добавки: горіхи, родзинки, різноманітні начинки тощо.
Читайте нашу статтю: Шоколадно-кавові факти
Як отримують шоколад
Шоколад має високу харчову цінність, це калорійний продукт з тривалим терміном зберігання, особливим ароматом та вишуканим смаком. Науковці встановили присутність в шоколаді речовин, що позитивно впливають на розумову діяльність. У темних сортах навіть є речовини, які стимулюють вивільнення в організмі ендорфінів – так званих гормонів щастя, що піднімають настрій. Як же цей продукт потрапляє на прилавки магазинів? З чого ж починається його виробництво? Ці питання цікавлять багатьох прихильників цієї надзвичайно смачної лакоминки.
Підготовка сировини
Щоб шоколад був смачним, його виготовляють із сировини високої якості. Навіть найменша зміна вмісту чи порушення в технологічному процесі може призвести до зниження смакових властивостей продукту. На прилавках магазинів та супермаркетів ви можете побачити такі різновиди шоколаду:
- Вміст какао 35-60%.
- Продукт для військових та діабетиків.
- Шоколад десертний з різними добавками.
- Гіркий чорний шоколад.
- Білий шоколад.
Для виробництва використовуються очищені какао боби, які ретельно подрібнюються на спеціальних установках. Отриману суміш обсмажують в електричних печах та пропускають через сито потрібного діаметру. З великих частинок виготовляють традиційний плитковий шоколад, а з дрібних готують начинку.
Отримання шоколадної маси
Частинки подрібнених какао-бобів потрапляють до спеціального подрібнювача, в якому вони перетворюються на порошок. Отриманий порошок засипається у ємність, в якій підтримується температура від + 40°С. Там какао починає виділяти олію та набувати пастоподібної консистенції. Отримана маса вальцюється в спеціальному пристрої. Вона перемішується, допоки не вийде густа пластична маса.
Далі беруть какао-порошок, змішують його з цукровою пудрою та додатковими продуктами, як вказано у рецептурі. Вміст какао масла має складати від 30 до 35%.
Після того, як всі додаткові продукти (родзинки, горіхи, начинка) додані до отриманої шоколадної суміші, її відправляють до спеціального апарату з відкритою ємністю. Там продукт нагрівається та перемішується протягом 70-72 годин. Це робиться для вивільнення з шоколадної маси сторонніх запахів та дубильних речовин. У результаті виходить смачний кінцевий продукт.
Етап формування
Готову шоколадну масу розливають у заздалегідь підготовлені форми. Шоколадні плитки, якими ми їх знаємо, формуються у спеціальному пристрої. Там шоколадна маса нагрівається до температури 45 градусів, розливається у форми, трохи охолоджується і витримується до однієї години. Для того, щоб шоколадні плитки не містили всередині маленьких пустот використовується спеціальний вібротранспортер, який видаляє навіть найменші повітряні бульбашки, що утворилися у результаті відливу маси у форми. Завдяки цьому також какао масло кристалізується, а потім готовий шоколад ніжно тане у роті.
Пакування
Шоколад дістають з форм, дають йому охолонути, перевіряють на якість, аж потім загортають у матеріал з фольги, а потім з паперу. Готові вироби відправляють у гуртово-роздрібні торгові пункти.
Білий шоколад отримують тим самим шляхом, що і чорний, окрім додавання темного какао-порошку.
Всесвітній день шоколаду в історії
-
1519Першовідкривач Ернан Кортес прибув до Мексики. Там він вперше дегустував шоколадний напій, який люди цього племені подарували йому на знак гостинності. Кортес та його земляки охрестили шоколад «чорним золотом» і доставили до Європи, де при дворі іспанського короля новий делікатес високо цінувався.
-
1615Завдяки зусиллям Анни Австрійської (дружини Людовіка XIII) шоколад дебютував у королівському дворі Франції.
-
1995У Франції був запроваджений Всесвітній день шоколаду.
Як відзначати Всесвітній день шоколаду?
Звичайно, насолоджуючись шоколадом! Не часто ми дозволяємо собі їсти десерт на вечерю, а тут така чудова нагода! Більше того, ви можете запросити на вечерю своїх друзів, рідних, колег на роботі. Водночас заохотьте кожного принести будь-яку страву, центральним інгредієнтом якої був би шоколад.
Запасіться різними кондитерськими ласощами з шоколадом. Вони знадобляться вам як подарунок близькій людині, до філіжанки кави, до несподіваного приходу гостей, до будь-яких урочистостей. Головне, щоб шоколад був у вашій домівці, він підійде до будь-якої події.
Спробуйте приготувати власну шоколадну страву. Ви належите до категорії гурманів з витонченими смаковими рецепторами? Вам важко догодити і ви не можете знайти шоколадні цукерки, торт чи інші солодощі в магазині? Не хвилюйтеся, Всесвітній день шоколаду – це чудова можливість проявити свої гастрономічні таланти та приготувати найвишуканіші страви з шоколаду.
Читайте нашу статтю: Хай все буде в шоколаді: рецепти
Листівки на Всесвітній день шоколаду
👉 Розділ Листівки та привітання ➕ Листівки у Вайбері ➕ Листівки в Телеграмі
Коли будемо відзначати Всесвітній день шоколаду?
Рік Дата День 2024 7 липня Неділя 2025 7 липня Понеділок 2026 7 липня Вівторок 2027 7 липня Середа 2028 7 липня П’ятниця