Всесвітній день рудих

Всесвітній день рудих

Що це за день?

26 травня всі рудоволосі представники населення планети відзначають своє особливе свято – Всесвітній день рудих (World Red Head Day). Вони яскраві, веселі, несуть з собою відчуття радості. Вони дійсно виглядають немов поціловані сонцем. Вони як яскрава плямка у сірому натовпі. Виявляється рудоволосих людей на землі не так багато, тільки 2-3% від усього населення планети. Вчені також стверджують, що цей відсоток щороку зменшується.

Схожі події:
🧑🏻‍🦰 День різнокольорових очей
🧑🏻‍🦰 Міжнародний день поширення інформації про альбінізм
🧑🏻‍🦰 Всесвітній день блондинок
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день рудих?

Попри те, що винуватцями свята є люди з рудим волоссям та рудими бородами, започаткував його білявий художник з Нідерландів Барт Ровенхорст. Під впливом ефектних портретів рудоволосих представниць прекрасної статі, написаних Густавом Клімтом та Габріелем Росетті митець вирішив створити свою виставку красунь з рудим волоссям. Для цього йому необхідно було найти відповідну натурницю. Оскільки в Нідерландах рудих людей не так багато – тільки 2% усього населення країни мають руде волосся від природи, завдання здавалось неможливим. Тому Барт вирішив дати оголошення в газету про кастинг рудоволосих жінок на роль натурниць. 


Художник був приємно вражений, коли на кастинг прибуло не 15 дівчат, як він очікував, а в десять раз більше. Ровенхост обрав 14 дівчат, які йому сподобалися більше за інших. А місце останньої розіграли через лотерею.

Це був перший Всесвітній день рудих, який відбувся 26 квітня 2005 року. З цього часу на фестиваль щорічно з’їжджаються рудоволосі красуні та красунчики з різних куточків земної кулі.

Особливості рудоволосих людей

На думку експертів таким яскраво-вогненним кольором волосся та блідій шкірі обличчя їх власники зобов’язані спеціальному гену MC1R. Саме через його присутність у клітинах виробляється меланін червоного кольору, що називається феомеланіном. Водночас інших пігментів: білого та коричневого у них недостатньо. Те що рудоволосих людей не так вже і багато, зумовлено тим фактом, що ймовірність обом батькам, носіям гену MC1R,  народити дитину з вогненним кольором волосся складає лише 25%. Якщо один з батьків має руде волосся, така можливість збільшується до 50%. А ймовірність того, що двоє рудих здатні народити таку ж дитину збільшується до 100%.

Рудоволосі знаменитості

Вважається, що мешканці Європи з рудим волоссям є нащадками кельтів. Проте за думкою деяких істориків рудоволосі є нащадками неандертальців, що мешкали на території Європи понад 100 000 років тому.

Насправді теорій походження людей, поцілованих сонцем, досить багато, і яка з них найбільше відповідає дійсності – невідомо. Проте всі сходяться на думці, що кожен, хто володіє яскравою шевелюрою кольору яскравого полум’я має неординарні здібності.

За різними відомостями власником саме рудого волосся був сам Ісус Христос. До «касти» рудоволосих також належать такі видатні люди минулого, як давньогрецький науковець та філософ Арістотель, італійський вчений, фізик, астроном, математик Галілео Галілей, король Великобританії Річард Левине Серце, Кромвель, французький імператор Наполеон Бонапарт, музикант та композитор Антоніо Вівальді, видатний голландський художник Вінсент Ванг-Гог та інші.

Відомі руді люди сучасності – Біл Гейтс, Йосип Бродський, відомі австралійські акторки Ніколь Кідман, Айла Фішер, бразильська модель Сінтія Дікер тощо.

Цікаві факти про руде волосся та його власників

  • Менш ніж 2% населення світу мають руде волосся. Це приблизно 140 мільйонів людей. Шотландія може похвалитися найвищим відсотком природних рудоволосих – 13% (40% є носіями гену MC1R), тоді як Ірландія посідає друге місце зі своїми 10%.
  • Руде волосся зустрічається у представників різних етнічних приналежностей. Проте частіше його власниками стають люди північного або західноєвропейського походження (2-6%), рідше – представники інших народів.
  • Найрідкіснішою комбінацією вважаються блакитні очі і руде волосся. Здебільшого руді люди мають очі карого або зеленого кольору.  У світі існує 0,17% людей з рудим волоссям з блакитними очима.
  • Волоски рудого кольору мають більшу товщину, аніж біляві чи темні пасма. Водночас рудих волосинок на голові значно менше, аніж білявих чи темних. Так, на голові у рудоволосих людей – близько 90 тисяч волосків, у блондинів – 110 тисяч, а у брюнетів – 150 тисяч волосків.
  • Руді частіше хворіють на рак шкіри. Через світлу шкіру та чутливість до ультрафіолетового світла, рудоволосі частіше хворіють на рак шкіри. Міжнародний журнал раку повідомляв у 2010 р., що у власників волосся вогняного кольору в два з половиною рази частіше розвиваються небезпечні форми раку, аніж у людей з іншими відтінками волосся.
  • Дослідники вважають, що рудоволосі більш чутливі до болю через мутацію гена (MC1R), який впливає на колір волосся. Дослідження 2004 року показало, що рудим в середньому потрібно приблизно на 20% більше загальної анестезії, ніж брюнетам чи блондинам.
  • Багато рудих також народжуються лівшами. Це пояснюється тим, що обидві ці ознаки вважаються рецесивними, тому вони часто зустрічаються в парі. 
  • Руді не сивіють. Руде волосся ніколи не посивіє; воно просто стає білим чи набуває відтінку рожевого золота.
  • Рудоволосі люди можуть виробляти власний вітамін D. Їхній організм не може повністю засвоїти вітамін D, тому у рудоволосих виробляється власний вітамін D, коли вони потрапляють в умови недостатнього освітлення.
  • Зміна клімату загрожує рудому гену. Враховуючи те, що руде волосся не пристосовуються до теплих кліматичних умов, ген може – в якийсь момент вимерти. Так зокрема, зміна клімату може спричинити зменшення кількості людей з рудим волоссям у Шотландії.

Як відзначати Всесвітній день рудих?

В Сполучених Штатах Америки, де мешкає близько 13 000 000 рудих людей, було засновано Міжнародне об’єднання рудоволосих, який захищає їхні права. 

В Європейських країнах на честь Всесвітнього дня рудих влаштовуються масштабні фестивалі. В Нідерландах, наприклад, де помаранчевий є кольором королівського дому, щороку 26 травня проходить фестиваль, на який з’їжджаються руді люди. Для них проводяться цікаві фотосесії та конкурси.

Коли будемо відзначати Всесвітній день рудих?

РікДатаДень
202526 травняПонеділок
202626 травняВівторок
202726 травняСереда
202826 травняП’ятниця
202926 травняСубота
Copy link