Всесвітній день реанімації серця

Всесвітній день реанімації серця

Всесвітній день реанімації серця (World Restart a Heart Day) – це глобальна ініціатива, яка відзначається щорічно 16 жовтня. Його основна мета – підвищити обізнаність про важливість серцево-легеневої реанімації та збільшити кількість випадків надання сердцево-легеневої реанімації сторонніми особами в усьому світі. День підкреслює тезу про те, що “дві руки можуть врятувати життя”, підкреслюючи життєво важливу роль негайної серцево-легеневої реанімації в позалікарняних сценаріях зупинки серця.

Глобальна потреба в серцево-легеневій реанімації на вулиці

Зупинка серця може статися раптово і без попередження. У багатьох випадках це відбувається на очах у перехожих. Однак статистика показує, що менше 20% пересічних громадян надають першу допомогу під час таких надзвичайних ситуацій. Різниця в показниках реанімації, яку здійснюють пересічні громадяни, очевидна в усьому світі, і коливається від 5% до цілих 80%. Міжнародний комітет зв’язку з реанімації (ILCOR) запустив цю ініціативу під гаслом “Всі громадяни світу можуть врятувати життя”, підкреслюючи, що негайні дії можуть суттєво вплинути на результати виживання.1

Глобальна ініціатива ILCOR

Міжнародний комітет зв’язку з реанімації (ILCOR), за підтримки семи рад, що входять до його складу, очолює Всесвітню ініціативу “Перезапустити серце” (Restart A Heart). Використовуючи хештег #WORLDDRESTARTAHEART, ILCOR збирає історії людей, які вижили завдяки своєчасній серцево-легеневій реанімації, зробленій очевидцем. Кампанія підкреслює важливість початку серцево-легеневої реанімації і використання дефібрилятора до прибуття екстрених служб. Таким чином можна врятувати до 200 000 додаткових життів щороку.

Принципи та цілі Всесвітнього дня реанімації серця

Щорічне відзначення Всесвітнього дня реанімації серця розпочалося у 2018 році і відбувається щороку 16 жовтня. Принципи цього дня:

  • Обмін ресурсами та мотивація регіональних реанімаційних рад.
  • Заохочення національних реанімаційних рад до розробки стратегій, адаптованих до їхніх країн.
  • Хоча більшість заходів зосереджені навколо 16 жовтня, події, близькі до цієї дати, також визнаються.
  • Ініціатива не обмежується дітьми шкільного віку, але ресурси доступні для країн, які надають пріоритет навчанню дітей.
  • Існує комплексна медіа-стратегія, яка пропонує медіа-пакети, зразки листів до шкіл та інші матеріали для просування ініціативи.

Різні організації, в тому числі Європейська рада реанімації, продемонстрували свою підтримку Всесвітньому дню реанімації серця. Глобальний довідковий центр першої допомоги у співпраці з ILCOR випускає набори інструментів, інформаційні листівки та педагогічні інструменти, адаптовані для національних товариств. Ці інструменти використовуються під час таких заходів, як тренінги з серцево-легеневої реанімації, бесіди про першу допомогу та вікторини. Основна мета – надати людям знання та навички для швидких дій під час надзвичайних ситуацій, пов’язаних із серцевою недостатністю.2

Всесвітній день реанімації серця нагадує про потенціал серцево-легеневої реанімації, який може врятувати життя. Підвищуючи обізнаність, проводячи навчання та наголошуючи на важливості негайних дій, ініціатива має на меті підвищити рівень виживання після зупинки серця в усьому світі. Відзначаючи цей день, пам’ятаймо, що, маючи відповідні знання та навички, кожен може змінити ситуацію і врятувати життя

Схожі події
✔️ Всесвітній день надання першої медичної допомоги
✔️ День екстреної медичної допомоги
✔️ Всесвітній тиждень серцевого ритму
✔️ Всесвітній день серця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://ilcor.org/wrah []
  2. https://www.erc.edu/about/restart []
Позначки:
Copy link