Всесвітній день пінхол-фотографії

Всесвітній день пінхол-фотографії

Всесвітній день пінхол-фотографії (World Pinhole Photography Day) – щорічна подія, яка відзначається в останню неділю квітня кожного року.

Цей день присвячений популяризації мистецтва та науки фотографії-обскури, яка передбачає фотографування за допомогою простої камери-обскури, яку часто виготовляють із картонної коробки чи інших звичайних матеріалів. Або ж її можна придбати готову, промислового виробництва. Пінхол (pinhole – шпильковий отвір) – камера з маленьким отвором замість об’єктива або об’єктивом, що імітує такий ефект.

У 2024 Всесвітній день пінхол-фотографії відзначається 28 квітня:
Схожі події:

✔️ День фотографії природи
✔️ Всесвітній день фотографії
✔️ День «Збережіть свої фотографії»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Подія бере початок з 2001 року, коли група ентузіастів пінхол-фотографії з усього світу створили веб-сайт, присвячений пінхол-фотографії. З тих пір подія набула популярності і зараз відзначається в понад 70 країнах. У Всесвітній день пінхол-фотографії учасникам пропонується зробити пінхол-фотографію та поділитися нею зі світовою спільнотою пінхол-фотографів. Ця подія служить нагадуванням про красу та простоту фотографії-обскури та спонукає людей досліджувати та спробувати свої сили в цьому унікальному творчому процесі та різновиді мистецтва.

Обскурове фотографування пропонує унікальний спосіб зйомки зображень, для якого потрібен лише світлонепроникний контейнер (наприклад, коробка або банка) з невеликим отвором з одного боку (як фотоапарат) і будь-яка світлочутлива поверхня. Ви можете адаптувати наявну камеру або створити її самостійно, додавши додатковий індивідуальний штрих до процесу. За допомогою камери-обскури ви можете експериментувати з нескінченною глибиною різкості, перекошеними перспективами та повільнішою експозицією, що буде проявом вашої творчості.

Відчуйте магію пінхол-фотографії та поділіться нею з рештою світу на цьому сайті https://pinholeday.org
На ресурсі, що присвячений Всесвітньому дню пінхол-фотографії, ви також знайдете інструкції, які допоможуть створити фотоапарат і фотографію та продемонструвати свої творіння світу.

Всесвітній дня пінхол-фотографії – це нагода зупинити мить, буквльно і у переносному сенсі, та відпочити від шаленого темпу сучасного життя, яке все більше залежить від технологій, шляхом створення фотографії-обскури.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link