10 цікавих фактів про Барбі

Цікаві факти про Барбі(1)

Всі говорять про Барбі і ми згадаємо.

 • Прообразом першої Барбі була легковажна героїня коміксів для дорослих, популярних у Німеччині п’ятдесятих років минулого століття, на ім’я Більд Ліллі. Потім її творці навіть судилися з Mattel за авторські права, але «батьки» Барбі викупили право на виробництво, і випуск Ліллі припинився.
 • Найдорожчу Барбі продали на аукціоні за 302 500 доларів. В якості прикраси на ній був рожевий діамант в один карат від Стефано Кантур. А ось першу ляльку, випущену компанією Mattel, оцінили у 10 тисяч доларів.
 • Різні організації стверджували, що жінка з параметрами Барбі, які становлять 97/45/82 при зрості 172 см, не змогла б вести повноцінний спосіб життя. Але доведено, що жінки із подібними формами народжуються – одна на 100 тисяч. Також деякі красуні йдуть на пластичні операції, щоб набути класичних рис улюбленої ляльки.
 • Найпопулярніша модель Барбі, що розійшлася десятимільйонним тиражем, була випущена 1992 року. Творці вважають, що причиною цього стало довге волосся, яке практично спускалося до п’ят.
 • Хоча «матір’ю» Барбі була Рут Хендлер, «тіло» їй дав колишній співробітник Пентагону Джек Райан. Завдяки йому у ляльки гнуться колінні суглоби та талія. А ось така пікантна частина тіла, як пупок, з’явилася на тілі білявки лише у 2000 році.
 • У 1965 році світ побачила модель ляльки з книгою про схуднення. А у 2017 році спеціалісти Mattel зробили ляльок з різними фігурами, зачісками, кольором волосся та шкіри. Але експеримент «з округлими формами» не приніс бажаних результатів, і продаж скоротився на 15%.
 • Перша лялька була випущена у вигляді підліткової фотомоделі. З того часу Барбі змінила понад 200 образів. Вона здобула багато професій, була президенткою, байкеркою, олімпійською чемпіонкою та астронавткою. Є навіть красуня-блондинка в інвалідному візку.
 • Барбі та Кен, не зважаючи на свої тривалі відносини, ніколи не були одружені. Причиною цього є їхнє спільне походження, коли їм дали імена дітей родини Хендлер. Тому в певному сенсі ці персонажі є братом та сестрою.
 • Барбі ніколи не випускалася вагітною або з дітьми. У колекціях з’являються малюки Шеллі та Кріссі, але вони є доньками брата Кена, тому й молодшими сестрами знаменитої білявки.
 • Барбі визнана власницею найбільшого гардероба у світі. За всі роки для красуні було створено понад мільярд суконь, костюмів та аксесуарів. Також сюди слід додати колекцію тварин, яка включає в себе собак, коней, папуг, кішок, мавп та деяких інших пухнастих створінь.
 • За 17 днів у світовому прокаті сатирична комедія “Барбі” від американської режисерки Ґрети Ґервіґ зібрала понад мільярд доларів. Цей фільм, що розповідає про ляльку від компанії Mattel, заробив 1,031 млрд доларів, з них 459 млн у США та 572 млн у міжнародному прокаті.
 • “Барбі” встановила новий рекорд, ставши найкасовішим фільмом, який був знятий жінкою, обігнавши попередній рекорд, який належав фільму “Диво-жінка”. Це також восьмий фільм Warner Bros., що зібрав мільярд доларів, і він досяг цього успіху швидше за всі інші проєкти кінокомпанії.
 • Після трьох тижнів у прокаті “Барбі” потрапила до списку 50 найкасовіших фільмів усіх часів, підкресливши свій вражаючий комерційний успіх.
 • Українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка, смілива та героїчна Ольга Харлан ще 2020 році стала прототипом для створення ляльки Барбі в рамках проекту Dream Gap. Тоді до 60-річчя компанії Mattel та Міжнародного жіночого дня випустили колекцію ляльок, які можуть стати справжнім взірцем для наслідування. Ольга Харлан стала першою українською жінкою, що була обрана для створення нового образу Барбі. Чудовий вибір! Наша українська спортсменка – взірець для наслідування!

Як її не любити, цю Барбі)))

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇

Share via
Copy link