Всенародний День Батька

Всенародний День Батька

Що це за свято?

«Батько йде одразу після Бога» — з цим висловом композитора Моцарта важко не погодитися, адже для кожного малюка його тато є героєм, для якого немає нічого неможливого. Люблячий батько поєднує в собі доброту і чуйність з рішучістю та силою, створюючи для дитини цілий світ, цікавий і захоплюючий, але при цьому захищений та безпечний. Навіть коли ми дорослішаємо, батько залишається нашим незрадливим другом, захисником та наставником. Всім культурам світу властива повага до батька, тому для її вираження в кожній державі впроваджено національне свято. Не є виключенням і Україна — в третю неділю вересня ми щороку відзначаємо Всенародний день батька. В 2022 році ця подія припадає на 18 вересня. 

У 2022 році Всенародний День Батька припадає на 18 вересня.

Схожі події:
👨🏻 Міжнародний день батька та День батька в Україні
👨🏻 День матері
👨🏻 Міжнародний день братів і сестер

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всенародний день батька?

Шанобливе ставлення до батька — традиційна риса нашого національного характеру. Пісні, казки, легенди та прислів’я українського народу свідчать про те, що постать тата в житті родини та вихованні дітей була визначальною. 

В сучасному суспільстві чоловіки часто не готові до усвідомленого батьківства та ролі голови сім’ї, тому в 2003 році в Україні було створено Міжнародний центр батьківства (МЦБ). Ця організація має за мету навчити українських чоловіків відповідальності  та активній участі у вихованні дітей. Також працівники центру збирають і опрацьовують світовий досвід — рекомендації психологів та результати досліджень у сфері батьківства.  

МЦБ та ряд  інших організацій громадськості в 2008 році заснували Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства. Перед цим об’єднанням поставлено завдання формувати в українців усвідомлене ставлення до батьківської ролі в житті родини та суспільства загалом.

2009 року МЦБ і Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства встановили національну подію — Всенародний день батька. Відтоді кожної третьої неділі вересня українці мають нагоду привітати  своїх тат і подякувати їм за любов, мудрість та підтримку. 


Листівки на Всенародний День Батька

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Крім цього свята, ми вітаємо татусів ще й у Міжнародний день батька та День батька в Україні, який відзначаємо в третю червневу неділю. Стаття, що розповідає про цю подію, містить більше інформації про традиції вшанування батьків та значення їхньої ролі в історії людства.

Коли будемо відзначати Всенародний День Батька?

РікДатаДень тижня
202119 вересняНеділя
202218 вересняНеділя
202317 вересняНеділя
202415 вересняНеділя
202521 вересняНеділя
Рекомендовано
Наша країна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати до спортивних…