Всенародний День Батька

Всенародний День Батька

Що це за свято?

«Батько йде одразу після Бога» — з цим висловом композитора Моцарта важко не погодитися, адже для кожного малюка його тато є героєм, для якого немає нічого неможливого. Люблячий батько поєднує в собі доброту і чуйність з рішучістю та силою, створюючи для дитини цілий світ, цікавий і захоплюючий, але при цьому захищений та безпечний. Навіть коли ми дорослішаємо, батько залишається нашим незрадливим другом, захисником та наставником. Всім культурам світу властива повага до батька, тому для її вираження в кожній державі впроваджено національне свято. Не є виключенням і Україна — в третю неділю вересня ми щороку відзначаємо Всенародний день батька

У 2023 році Всенародний День Батька припадає на 17 вересня.

Схожі події:
👨🏻 Міжнародний день батька та День батька в Україні
👨🏻 День матері
👨🏻 Міжнародний день братів і сестер

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всенародний день батька?

Шанобливе ставлення до батька — традиційна риса нашого національного характеру. Пісні, казки, легенди та прислів’я українського народу свідчать про те, що постать тата в житті родини та вихованні дітей була визначальною. 

В сучасному суспільстві чоловіки часто не готові до усвідомленого батьківства та ролі голови сім’ї, тому в 2003 році в Україні було створено Міжнародний центр батьківства (МЦБ). Ця організація має за мету навчити українських чоловіків відповідальності  та активній участі у вихованні дітей. Також працівники центру збирають і опрацьовують світовий досвід — рекомендації психологів та результати досліджень у сфері батьківства.  

МЦБ та ряд  інших організацій громадськості в 2008 році заснували Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства. Перед цим об’єднанням поставлено завдання формувати в українців усвідомлене ставлення до батьківської ролі в житті родини та суспільства загалом.

2009 року МЦБ і Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства встановили національну подію — Всенародний день батька. Відтоді кожної третьої неділі вересня українці мають нагоду привітати  своїх тат і подякувати їм за любов, мудрість та підтримку.

В Україні батько сьогодні – це захисник. Багато українських дітей війна зробила сиротами та позбавила батьківської турботи. Важливо вшановувати та підтримувати сім’ї усіх, хто захищає Україну, бути підтримкою для тих, кому треба батьківське плече та любов. Діти справжніх героїв України мають відчувати суспільну пошану та підтримку.

Листівки на Всенародний День Батька

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Крім цього свята, ми вітаємо татусів ще й у Міжнародний день батька та День батька в Україні, який відзначаємо в третю червневу неділю. Стаття, що розповідає про цю подію, містить більше інформації про традиції вшанування батьків та значення їхньої ролі в історії людства.

Коли будемо відзначати Всенародний День Батька?

РікДатаДень тижня
202119 вересняНеділя
202218 вересняНеділя
202317 вересняНеділя
202415 вересняНеділя
202521 вересняНеділя
Copy link