Святкування на честь перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая

Святкування на честь перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая

9 (22) травня кожного року православна церква відзначає свято перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая у Барі (італійське місто), яке відбулось у 1087 році. Спочатку подію святкували лише жителі міста Барі, що пояснюється традиційним для середніх віків звичаєм вшанування місцевих святинь. За деяким часом цей день став відзначатися і Руською Православною Церквою.

Споріднена подія:
Різдво Миколи Чудотворця
День Святителя Миколая Чудотворця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

В 11 столітті мусульмани загрожували зруйнувати мощі святого Миколая, навіть робили спроби, які виявились невдалими. Християнський світ дуже переймався, тому жителі міста Барі вирішили перенести мощі задля збереження. Аналогічну мету ставили перед собою також купці з Венеції. Але мешканці Барі випередили їх і успішно виконали місію, за що їм вдячні усі християни.

У народі свято називають Миколою Весняним. Православні слов’яни вважають святого покровителем скоту та землеробства. В багатьох місцях Миколу шанували як захисника саме коней, тому на Миколая у травні традиційно вперше виганяли коней у нічну та молились про здоров’я та захист цих тварин.

Позначки:
Copy link