Омеляна зимового

Омеляна зимового

8 (21) січня за народним календарем святкують День Омеляна зимового. Інша назва – Кумів день. У цей день частіше погода дуже холодна і вітряна. Через погоду ввечері гучні компанії збираються вдома у одного з родичів чи друзів, веселяться, розповідають історії, байки. 

Схожі події: День пам’яті святителя Сави, архієпископа Сербського та День пам’яті преподобномучениці Євгенії Римської

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Віряни у цей день згадують та моляться за преподобного Омеляна – єпископа Кізіцького. Про життя преподобного інформації мало, жив він у IX сторіччі в часи правління Лева Вірменина та був єпископом. Імператор виступав проти поклоніння іконам, тому під його гнів потрапив і Омелян. Омеляна ув’язнили і позбавили сану, але він не відмовився від вчення святих і помер в неволі.

Традиції та Народні прикмети на День Омеляна Зимового

  • Особлива ця дата для кумів. Ще одна традиція свята – куми ходять у гості, пригощають смачними стравами, а хрещеникам дарують ласощі.
  • Існує повір’я: якщо в цей день гарно пригостити кумів, то їх хрещені цілий рік будуть здоровими. У відповідь, окрім ласощів, хрещені батьки дарують мило і рушник. 
  • Якщо на Омеляна Зимового стоять люті морози та віють сильні хуртовини, то прихід весни буде дуже швидким. 
  • Якщо сьогодні безхмарне вечірнє небо рясно вкрите зорями, то найближчим часом будуть сильні морози.
  • Вважається, що сильні снігові опади цього дня віщують гарний врожай та достаток протягом всього року для хліборобів.
  • Якщо цього дня щедро пригостити кумів, то хрещеник буде мати міцне здоров’я протягом всього року та вбережеться від підступів злих сил.
  • Також цього дня проводять різні обряди для захисту власної оселі від нечистої сили, при цьому потрібно ввечері обійти свій будинок три рази за годинниковою стрілкою та прочитати молитву-оберіг.
  • А хто захворіє в Кумів день – той швидко одужає.

Взагалі це досить колоритне, веселе, жартівливе та оригінальне свято, тому й до підготовки та  проведення його потрібно відноситися відповідно.

Позначки:
Copy link