Міжнародний день захисту від нападів у сфері освіти

Міжнародний день захисту від нападів у сфері освіти

Міжнародний день захисту від нападів у сфері освіти (International Day to Protect Education from Attack) відзначають щороку 9 вересня. Цей день покликаний підвищити обізнаність про нагальну потребу зберегти освіту та захистити її від нападів, особливо в регіонах, що постраждали від конфліктів. Цей день надсилає чіткий сигнал про важливість захисту шкіл, безпеки учнів, педагогів та забезпечення постійного доступу до освіти.

На жаль, сьогодні ця міжнародна подія найбільше стосується України.

Передумови та історія виникнення Міжнародний день захисту від нападів у сфері освіти

У період з 2015 по 2019 рік у 93 країнах було зафіксовано щонайменше один напад на заклади освіти. Напади на школи, учнів та вчителів можуть мати серйозний і тривалий вплив на доступ дитини до освіти та суспільний розвиток. Кількість таких прикрих інцидентів зросла по всьому світу, особливо у схильних до війни країнах, таких як Афганістан, Ефіопія, Чад, Сирія, Ємен та інші.

День був встановлений у 2020 році одностайним прийняттям Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 74/275, представленої Державою Катар та 62 країнами-співавторами. ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ були призначені співкоординаторами щорічного відзначення цього Дня.

Статистика і факти

  • За останні шість років Глобальна коаліція на захист освіти від нападів (GCPEA) зібрала понад 13 400 повідомлень про напади на навчальні заклади або їх використання у військових цілях по всьому світу. Понад 25 000 студентів, викладачів та науковців були поранені, вбиті або зазнали шкоди під час таких нападів.
  • У 2020 та 2021 роках GCPEA виявила понад 429 повідомлень про напади на школи та втручання в освітній процес у Палестині.
  • В Уганді конфлікт ускладнив доступ до освіти через насильство, примусове переміщення та викрадення.
  • Війна в Україні: 3582 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. 341 з них зруйновано повністю за даними сайту https://saveschools.in.ua/

Як відзначити цей день

  • Допоможіть дітям із соціально незахищених верств населення завершити навчання.
  • Вносити гроші організаціям, які підтримують освіту дітей.
  • Поділіться інформацією про важливість освіти та серйозність проблеми нападів на навчальні заклади в усьому світі.
  • Підтримувати донатами Сили Оборони України – це найважливіше!

Схожі події:
Тиждень освіти дорослих
День боротьби з незавершенням дітьми середньої школи

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link