Міжнародний день секретаря

Міжнародний день секретаря

Що це за день?

Міжнародний день секретаря – професійне свято, що святкують щороку в середу останнього повного квітневого тижня. Ця дата не є офіційною, проте відзначається не тільки секретарями, але й всіма офісними працівниками. До них відносяться секретарі-референти, офіс-менеджери, асистенти керівників, стенографісти, діловоди та працівники інших професій, без яких не обходиться робота офісу.

У 2024 році початок Міжнародний день секретаря припадає на 24 квітня

Схожа подія:
🤖 Міжнародний день віртуальних помічників

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день секретаря?

Свято виникло зовсім не випадково. Період Другої світової війни в США відзначався тривалою депресією, та різким зниженням народжуваності. Не дивно, що післявоєнна епоха з її різким економічним зростанням, потребувала велику кількість кваліфікованого офісного персоналу. Так, в 1942 році була створена Національна асоціація секретарів. Вона мала на меті навчати нових працівників для галузі адміністрування. Саме засновники цієї асоціації ініціювали запровадження Національного тижня секретарів у 1952 році, а середа цього тижня вважалася Днем секретарів. Пізніше свято поширилося на інші країни, та сьогодні відзначається у багатьох державах світу.

Варто сказати, що Тиждень адміністративних працівників має власну торгову марку.

 Як з’явилася професія секретаря?

За даними досліджень секретар входить до ТОП-5 професій світу, що мають найбільшу популярність та попит. Слово «секретар» походить від латини, під час періоду темного Середньовіччя секретарями називали довірених осіб.

У Великому князівстві Литовському, до складу якого входили українські землі, секретарем іменували особу, яка вела займалася діловодством великого князя. Вперше посада з такою назвою згадується в 1407 році. Вважається, що спочатку так називалися найбільш досвідчені писарі.

Канцелярію Запорізької Січі в 16-18 ст. очолював військовий писар, посада якого була виборною. Він не тільки вів документацію та кореспонденцію, але й мав значний вплив на внутрішню та зовнішню політику козацької держави.

Згодом секретарські посади стали невід’ємною частиною державного апарату в різних країнах. До цих фахівців ставилися неабиякі вимоги, вони мали добре знати закони та оперувати ними. Не дивно, що для отримання посади треба було закінчити спеціальні курси. Так, перші такі курси були започатковані у Харкові в 1868 році.

Особливого розвитку професія набула у 1920-х роках. Проте згодом цих фахівців почали прирівнювати до канцелярського персоналу. 

Професія почала своє відродження у 1970-ті роки. Люди, що займали цю посаду, мали володіти всебічними знаннями та достатнім професіоналізмом, аби вправлятися зі своїми обов’язками. Сьогодні професія вважається досить потрібною та престижною. Адже до їх обов’язків входить не тільки приймати телефонні дзвінки та слідкувати за робочим графіком свого керівника. Саме вони є однією з рушійних сил розвитку бізнесу. 

Міжнародний день секретаря в історії

 • 1407
  Перша згадка посади секретаря у Великому князівстві Литовському.
 • 1868
  Започатковані перші курси секретарів у Харкові.
 • 1942
  У США було створено Національну асоціацію секретарів.
 • 1952
  Національна асоціація секретарів запровадила Національний тиждень секретарів, а середа цього тижня вважалася Днем секретарів.

Часті Питання та відповіді про Міжнародний день секретаря

Кого вітати з Міжнародним днем секретаря?

Цю дату відзначають всі офісні працівники: секретарі, секретарі-референти, діловоди, асистенти керівників тощо.

Що подарувати секретареві на професійне свято?

Якщо ви не хочете обирати у подарунок на професійне свято черговий стандартний набір: квіти, вино, торт чи цукерки, тоді ми пропонуємо вам розглянути наступні варіанти. Вишукане горнятко з дизайнерським принтом. Можливості сьогодення дозволяють надрукувати на керамічній поверхні все що забажаєте: від імені до фотографії винуватця свята. Така кружка не тільки оригінальний, але й практичний подарунок. Він дозволить насолоджуватися ароматним чаєм на коротких перервах.

Як відомо, секретарська посада – більше прерогатива жінок, аніж чоловіків. А будь-яка жінка буде рада отримати в подарунок комплект ароматичних засобів для ванної. 

Якщо треба зробити презент колезі по роботі, то варто звернути увагу на тематичні предмети. Це може бути оригінальна записна книжка, ручка, або предмети для декору робочого столу тощо.

Актуальними для будь-якого секретаря будуть аксесуари для мобільних телефонів. Виберіть цікавий персоналізований чохол, і цей маленький практичний презент стане у пригоді офісному працівнику.

Привітання до Міжнародного дня секретаря

«Вітаємо тебе з Міжнародним днем секретаря, шановна наша колего! Тільки ти заправляєш усім в нашому офісі. Саме ти вирішуєш, хто сьогодні попаде до директора. Тільки ти в курсі всіх подій. Ти все завжди встигаєш і завжди маєш чудовий вигляд, а з твоїх уст ніколи не сходить посмішка. Бажаємо тобі тільки укріпляти свої позиції на посаді секретаря, а також бути завжди здоровою та щасливою!».


«Щиро вітаємо всіх офісних працівників з Міжнародним днем секретаря. Ви навіть не підозрюєте, якими ви є важливими та незмінними. Бажаємо вам все встигати, ніколи не спізнюватися на робоче місце і завжди  тримати все під контролем».


«Шановна колего! Прийми мої сердечні вітання з приводу Міжнародного дня секретаря. Нехай всі термінові справи сьогодні відійдуть на задній план, а ми зможемо насолодитися своїм професійним святом. Бажаю тобі успіхів в роботі, злагоди в сім’ї, фінансових статків та, найголовніше, щастя в усьому. Та пам’ятай завжди, що ми виконуємо надважливу роботу. Ми кращі, подруго!».

Як відзначати Міжнародний день секретаря?

В цей день працівники офісу мають змогу отримати привітання від начальства та привітати одне одного з професійним святом. На деяких підприємствах влаштовують святкові вечори, невеличкі корпоративні зустрічі. Та головне в цей день пам’ятати, що навіть найдосвідченіший та найпрофесійніший керівник без секретаря, як без рук. 

Листівки на День секретаря

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати Міжнародний день секретаря?

РікДатаДень тижня
202121 квітняСереда
202220 квітняСереда
202326 квітняСереда
202424 квітняСереда
202523 квітняСереда
Позначки:
Copy link