Міжнародний день поінформованості про цингу

Міжнародний день поінформованості про цингу

Досить незвичайна подія запроваджена 2 травня. Вона присвячене хворобі цинга, яка декілька століть тому була поширеним явищем серед моряків та інших людей, тривалий час позбавлених свіжих овочів та фруктів. Міжнародний день поінформованості про цингу, на думку засновників, давно слід зробити застарілим та видалити з календаря важливих подій, адже ліки від хвороби існують давно.

Споріднені події:
🦷 Всесвітній день боротьби з карієсом
🦷 День народження зубної щітки
🦷 День зубного техніка

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Захворювання на цингу викликає недостатність в організмі вітаміну С, який у великій кількості міститься у свіжих фруктах, особливо цитрусових, та овочах (броколі, болгарський перець, картопля). Не зважаючи на те, що цинга легко піддається лікуванню, а профілактика не потребує особливих зусиль, випадки захворювання все ще констатують у різних частинах світу. 

  • Головною ознакою цинги є кровоточиві ясна. Хвороба призводить до порушення синтезу колагену, через що тканина стає м’якою, а хрящі руйнуються. У результаті блокується діяльність головного мозку та виникають гормональні патології.

Проблема пов’язана з ігноруванням звичайної потреби у здоровій корисній їжі. У раціоні людини обов’язково повинні бути свіжі овочі та фрукти. Щоб населення Землі усвідомлювало загрозу цинги, започаткували Міжнародний день поінформованості про цингу.

Позначки:
Copy link