Міжнародний день очистки водойм

День очищення водойм

Екологічне свято День очищення водойм відзначають в Україні у багатьох країнах світу у першу неділю червня. Це неофіційна подія. Відзначення цієї дати – заклик до свідомості суспільства, прохання берегти водні ресурси планети. За сприятливої теплої погоди дайвери та завзята молодь з різних міст та країн займаються очищенням водойм та узбережжя.

Немає точної інформації про те, хто саме заснував День очищення водойм. Відомо, що це свято відзначається з 2003 року, але немає жодних офіційних даних про його ініціатора.

Деякі джерела стверджують, що подія була заснована дайвінг-клубами як спосіб привернути увагу до проблеми забруднення водойм. Можливо, це ініціатива екологічних організацій як спосіб заохотити людей для участі в очищенні водойм.

У 2024 році День очищення водойм відзначається 2 червня.

Схожі події:
🏞 Міжнародний день боротьби проти пестицидів
🏞 День екологічного боргу
🏞 День екологічної освіти

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Важливість Дня очищення водойм

  • Ситуація з довкіллям є проблематичною в усьому світі. Особливо від науково-технічного прогресу людства страждають водні ресурси. Водойми засмічуються стоками промислових підприємств, хімічними елементами, звичайним брудом.

Спочатку роботи з очищення виконували лише дайвери. Тепер до них приєднується молодь, якій не байдуже становище водних ресурсів. Вони підіймають з дна сміття та прибирають береги, тим самим подають приклад свідомого користування природними багатствами всьому людству.

День очищення водойм став важливою подією, що допомагає підвищити обізнаність щодо проблеми забруднення водойм та мотивувати людей для їхнього захисту.

Коли будемо відзначати День очищення водойм?

РікДатаДень
20242 червняНеділя
20251 червняНеділя
20267 червняНеділя
20276 червняНеділя
20284 червняНеділя

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link