Міжнародний день боротьби проти пестицидів

Міжнародний день боротьби проти пестицидів

Щороку 3 грудня проводиться Міжнародний день боротьби з пестицидами, який вперше оголосила у 1998 р. однойменна Міжнародна коаліція.

Споріднені події:
🚜 День виноградарів, виноробів та садівників України
🚜 День працівників сільського господарства України
Почитайте історію виникнення подій та дізнайтеся – яке місце Україна займає по експортуванню зерна у світі, а також які сучасні технології використовують в агропромисловості.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення події

Дата обрана не випадково, а для того, щоб ще раз підкреслити трагічність катастрофи, яка сталася у 1984 р. внаслідок вибуху на заводі пестицидів Union Carbide в Індії. Наслідком вибуху став викид у довкілля смертельного газу – метилу ізоціанату. Це призвело до більш ніж 200 тис. смертей та пів мільйона випадків важких недуг в роки після аварії.

Мета Міжнародного дня боротьби проти пестицидів

Мета проведення цього заходу – привернути увагу суспільства до проблем, які трапляються через виробництво та експлуатування токсичних хімічних сполук. Цей день проводиться під лозунгом: «Пестициди – безвихідь цивілізації».

Як відзначають цю подію?

Екологи по всій планеті проводять мітинги та протести, щоб ще раз нагадати, що пестициди та інші небезпечні речовини накопичуються у довкіллі, відкладаються в тілах людей і тварин, негативно впливаючи на здоров’я. Згідно зі статистикою ВООЗ, кожен рік у світі фіксують приблизно 2 млн випадків отруєнь пестицидами, здебільшого під час різних технологічних процесів.

Позначки:
Copy link