День подяки кондиціонерам

День вдячності кондиціонерам

Щороку, з 3 липня по 15 серпня, ми відзначаємо День вдячності кондиціонерам (Air Conditioning Appreciation Day). Цей період присвячений визнанню геніального винаходу кондиціонера та його значного внеску в сучасний побут суспільства. Окрім того, що кондиціонери рятують від спеки, вони відіграють важливу роль у підтримці температури в медичних установах та фільтруванні повітря від алергенів. Інститут кондиціонування та охолодження повітря (Air Conditioning and Refrigeration Institute або A.R.I.) також відзначає ці дні як Дні вдячності за кондиціонери, нагадуючи власникам кондиціонерів про важливість регулярного очищення та технічного обслуговування своїх пристроїв.

Історія виникнення Дня вдячності кондиціонерам

Початок винайдення сучасного кондиціонера можна віднести до 1902 року, завдяки винахідливості Вілліса Хевіленда Керріера (Willis Haviland Carrier). Живучи в Нью-Йорку, Керріер намагався вирішити проблему високої вологості в приміщенні місцевої друкарні. Він спостерігав охолоджуючий ефект повітря, коли воно проходило над змійовиками, наповненими водою, що призвело до створення першої функціональної моделі кондиціонера, який регулював як температуру, так і вологість. Спочатку призначені для промислового застосування, кондиціонери незабаром знайшли своє місце і в житлових приміщеннях.

Протягом століть людство розробляло різні методи контролю температури навколишнього середовища. До появи кондиціонерів різні цивілізації сформулювали свої унікальні способи боротьби зі спекою. Перси, що існували понад 3 000 років тому, використовували “кванати” – складну систему підземних водних каналів – для охолодження своїх осель. Римляни мали подібний механізм через розгалужену мережу акведуків, які подавали потоки води до міст і сіл, а охолоджену воду використовували в громадських лазнях, фонтанах і будинках заможних людей.

У Стародавньому Єгипті для забезпечення природної вентиляції в будівлях використовували архітектурні елементи, які називалися вітроловками. Корисність вентиляторів отримала розвиток, коли Дін Хуан з китайської династії Хань створив роторний вентилятор з сімома колесами.

Безперечно, кондиціонер зробив революцію у взаємодії людини з температурою, забезпечивши комфорт навіть у найбільшу спеку. Саме кондиціонерам завдячує своїм походженням концепція літніх блокбастерів, коли люди шукали притулку від спеки в кінотеатрах, тим самим збільшуючи продажі квитків.

Схожі події:
✔️ День відкриття гелію
✔️ День народження пральної машини
✔️ День народження електричного пилососа

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як відзначити День вдячності кондиціонерам

  • Обслуговуйте фільтри вашого кондиціонера
    Ваш кондиціонер невтомно працює, щоб відфільтрувати пил і забруднювачі з повітря. Забезпечте його оптимальну роботу, регулярно очищаючи фільтри кондиціонера.
  • Заплануйте технічний огляд
    Періодичні перевірки можуть продовжити термін служби вашого кондиціонера. Якщо ви давно не були на технічному обслуговуванні, заплануйте його.
  • Дайте кондиціонеру відпочити
    Якщо ваш кондиціонер працював безперервно протягом тривалого часу, йому не завадить перерва. Подумайте про те, щоб вимкнути його на деякий час, щоб дати йому відпочити.

Читайте нашу статтю: Пральні машини: цікаві факти

Пральні машини: цікаві факти
Позначки:
Copy link