День працівників сільського господарства України

День працівників сільського господарства України

Що це за день?

Від самого ранку до пізньої ночі аграрії та фермери України невпинно працюють, забезпечуючи країну всім необхідним. Без жодних вагань їх праця є важкою і клопіткою. Україна обдарована родючими землями та ідеальними умовами для створення якісного продукту. Деякі навчаються на агрономів у вищих навчальних закладах, а деякі ціле життя працюють на полях і фермах. Держава запровадила свято на честь працівників сільського господарства, щоб визнати тяжку працю та показати шанобливе ставлення до агрономів та фермерів. День працівників сільського господарства України щорічно святкують у третю неділю листопада.

У 2024 році День працівників сільського господарств відзначається 17 листопада

Схожі події:
🚜 День виноградарів, виноробів та садівників України
🚜 День працівників лісу
🚜 День працівника природно-заповідної справи

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Єдиний засіб утримати державу в стані незалежності від будь-кого – це сільське господарство. Володій ви хоч всіма багатствами світу, якщо вам нічим харчуватися – ви залежите від інших. Торгівля створює багатство, однак сільське господарство забезпечує свободу

Жан-Жак Руссо

Як виникла ідея відзначати День працівників сільського господарства України?

Землеробство у світі було відкрите більше ніж шістсот поколінь до нас, тому це досить старовинна справа. Україна з давніх часів славиться своїми чорноземами, а сільськогосподарські продукти є однією з основних статей експорту вже багато століть. Так,за античних часів від причорноморських грецьких колоній до Афін щороку поставлялося 17 тис. т зерна.

З другої половини першого тисячоліття на українських землях з поширенням борони і плуга почали використовувати двопільну, а потім – трипільну систему землеробства.

В пізніші часи характер землеволодіння мав регіональні особливості. Так, в Придністровських районах селянам надавалося стільки земля, скільки вони могли обробити. На Правобережній Україні утвердилася фільварково-панщинна система, за якою селяни мали відробляти певну кількість днів на землі феодала.

Але спільною рисою землеробства Наддніпрянщини, Лівобережжя, Слобожанщини, Північного Причорномор’я та інших регіонів сучасної України було екстенсивне введення господарства.

При цьому, серед основних культур були жито, пшениця, ячмінь, овес, гречка, горох. З кінця 18 ст. почали зростати площі під технічними культурами: коноплею, льоном, тютюном. Також почали вирощувати картоплю та конюшину.

В свої господарствах селяни вирощували різноманітні городні культури: гарбузи, часник, цибулю, хрін тощо.

Необхідно відзначити, що після скасування кріпосного права в України широкого розповсюдження набув фермерський тип господарювання, на відміну від російських сіл, де переважало общинне господарювання.

Але більшовицький експеримент з колективізації призвів не тільки до втрати мотивації селян щодо підвищення продуктивності праці, але й до національної трагедії – Голодомору, що до радянської влади вважався неможливим на родючих українських землях.

Сучасні тенденції розвитку сільського господарства в Україні

В перші роки незалежності України було впроваджено немало реформ та вкладено багато зусиль для розвитку сільськогосподарської діяльності. Сьогодні наша країна досягла успіхів у цій справі та є знаною далеко за її межами. Серед іншого варто зазначити, що за рік в Україні вирощується у сім разів більше зерна, ніж кави у всьому світі. 

Перспективним вважають і вирощування кукурудзи та розведення курей. Окрім цього наша країна є світовим лідером із виробництва соняшника.

Працівників сільськогосподарської сфери у державі шанують, а тому для висловлення їм подяки за тяжку працю було впроваджено День працівників сільського господарства України.

День працівників сільського господарства України в історії

  • 10 000 років до н.е.
    Землероби і скотарі об’єднуються. Виникає поняття «сільське господарство».
  • 1848 17 квітня
    Селянська реформа в Австрії “Про скасування феодальних повинностей на західноукраїнських землях — на Галичині та Буковині”.
  • 1861 19 лютого
    Скасуванням кріпацтва в Російській імперії. Проголошено «Маніфест» про скасування кріпосного права та «Положення про селян, що виходять з кріпосної залежності», з яким російський імператор Олександра II звернувся до всього народу у зв’язку з проведенням селянської реформи 1861.
  • 1906 9 листопада
    Столипінська аграрна реформа в Російській імперії. Близько 1 млн українців переселилися в азіатську частину Росії, де отримували земельні наділи.
  • 1917 8 листопада
    Більшовиками було проголошено Декрет про землю, згідно з яким поміщицька власність на угіддя скасовувалася без будь-якого викупу, поміщицькі маєтки, як і всі землі переходили в розпорядження волосних земельних комітетів і повітових рад селянських депутатів.
  • 1927-1928
    Хлібозаготівельна криза. Кожне господарство було зобов’язане «добровільно» здавати додаткові 20 пудів пшениці.
  • 1930 на 1 червня
    Розкуркулено 90 000 селянських господарств, конфісковано худобу, різний реманент, будівлі; людей депортовано до Сибіру та на крайню Північ.
  • 1930-1931
    З України було вивезено 780 млн пудів зерна.
  • 1932-1933
    Страшна трагедія народу України – Голодомор 1932-1933 рр.
  • 1932 7 серпня
    Прийнято постанову «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації і зміцнення суспільної власності» проголошувалося, що вся колгоспна власність (урожай на полях, громадські запаси, худоба тощо) є державною.
  • 1963 вересень
    Продовольча криза.
  • 1990
    Верховна Рада України затвердила новий Земельний кодекс України як незалежної держави і прийняла Постанову «Про земельну реформу».
  • 1 липня 2021
    В Україні з’явився вільний обіг сільськогосподарських земель.

Часті Питання та відповіді про День працівників сільського господарства України

Що входить до агропромислового комплексу?

До такого комплексу ми залічуємо рослинництво, тваринництво, галузі зі збереження та перероблення продукції та галузі, що виробляють засоби виробництва.

Яке місце Україна займає по експортуванню зерна у світі?

Серед усіх країн Україна є третім найбільшим експортером зерна.

Які сучасні технології використовують в агропромисловості?

З використанням дронів у веденні сільського господарства стало легше контролювати етапи виробництва, спостерігаються значні пришвидшення під час хімічної обробки рослин і посівів.
Безпілотні літальні апарати допомагають отримувати актуальну інформацію щодо конкретної зараженої ділянки та постачають необхідні добрива до необхідної ділянки.
Встановленні тепловізори на таких апаратах забезпечують спостереження та охорону ділянок вночі.

Чому важливий цей день? 

  1. Сільське господарство не тільки забезпечує продуктами харчування населення, а також є важливою галуззю країни. За підрахунками експертів, у близькому майбутньому Україна зможе значно збільшити експорт продуктів сільського господарства.
  2. Звичайно, для цього потрібні неабиякі зусилля працівників цієї галузі, але, на жаль, все більше молоді виїжджає в місто. Агрокомплексам не вистачає професійних спеціалістів, саме тому важливо залучати молодь та заохочувати наявних працівників.
  3. День працівників сільського господарства стає чудовим способом, щоб показати громадянам позитивні зміни у галузі, нові досягнення. Без сумнівів, ця подія має велике значення не тільки для аграріїв, а й для всієї держави.

Коли будемо відзначати День працівників сільського господарства України?

РікДатаДень
202417 листопадаНеділя
202516 листопадаНеділя
202615 листопадаНеділя
202721 листопадаНеділя
202819 листопадаНеділя

Перевірено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link