Всесвітній день доброти

Всесвітній день доброти

Що це за день?

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

А ще відзначаємо:
💕 День спонтанного прояву доброти
💕 День добрих справ
💕 Свято людського світла (День внутрішнього світла)

Прочитайте історію виникнення події, та дізнайтеся, як впливають добрі справи на артеріальний тиск людини, а також, який аромат пробуджує в людях відчуття доброти та великодушності.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день доброти?

День доброти бере свій початок з 1997 року, коли в Японії створився волонтерський «Всесвітній рух за доброту» (World Kindness Movement), котрий не мав релігійного та політичного напрямків. Спочатку в нього входили лише представники тихоокеанського регіону, але пізніше географію істотно розширили.

13 листопада 1998 року в Токіо відкрилась перша конференція Всесвітнього руху доброти, цю дату й залишили для щорічного святкування. Але офіційно Всесвітній день доброти заснували 18 листопада 2000 року на ІІІ конференції Руху доброти у Сінгапурі.

Нині цей світлий день відзначається у 28 країнах, на усіх континентах. У святкуванні беруть участь США, Канада, Японія, Франція, Італія, Індія, Нідерланди, Нова Зеландія, Непал, Нігерія, Південна Корея, Сінгапур, Великобританія, ОАЄ; кожного року список країн поповнюється. Даних про офіційне святкування в Україні, на жаль, немає, але це не заважає розповсюджувати добру традицію та робити гарні вчинки.

Цікаві факти

 • У людей, які роблять добрі справи кожен день, кращий імунітет, вони менше хворіють. Лікарі пояснюють це підвищенням рівня лімфоцитів та розширенням кровоносних судин, що покращує роботу серця. Також вони зафіксували підвищення рівня серотоніну та ендорфінів, які допомагають швидше справлятися зі стресом. 
 • Символом доброти є відкрите серце. Саме до Дня доброти його створив французький художник Орель. 
 • Треба навчатися робити добрі справи. Складність полягає в тому, що за свої вчинки не слід чекати нагороди, вони повинні дарувати задоволення самі по собі. Треба донести своїй дитині, що добро може повернутися не через ту людину, на яку було спочатку направлено. 
 • Доброта повинна бути направлена не лише на людину, але й на тварин, які часто страждають від людської жорстокості.
 • Ще одним символом доброти та миру є кульбаба. Скульптури, що зображують цю квітку, встановлені у 30 країнах світу. 

Всесвітній день доброти в історії

 • 1997
  Створення волонтерського «Всесвітнього руху за доброту».
 • 1998 13 листопада
  Перша конференція в Токіо.
 • 2000 18 листопада
  Офіційне заснування свята на конференції у Сінгапурі.

Часті Питання та відповіді про Всесвітній день доброти

Що подарувати?

Робіть хороші вчинки та розповідайте дітям, як важливо сіяти добро навколо себе.

Як святкувати День доброти у школі?

Учні старшої школи можуть провести “Урок доброти” для молодших класів; у класі створити скриньку добрих побажань, плакати доброти або дерево добрих справ; флешмоб обніми друга; організувати виставку малюнків або театральну виставу, які будуть присвячені добрим справам.

Як відзначати Всесвітній день доброти?

За роки свого існування у Дня доброти з’явились власні традиції та символіка.

 1. В цей день заведено дарувати квіти людям, які зустрічаються на твоєму шляху: і знайомим, і тим, кого бачиш вперше. У кожній країні – різні букети; в Сінгапурі, наприклад, дарують гербери та маргаритки. Крім цього, потрібно робити щирі компліменти, говорити приємні слова, дарувати посмішку та гарний настрій, здійснювати хороші вчинки, адресовані як близьким людям, так і незнайомим, хто потребує прояву доброти. Світ стає чистішим та світлішим з кожним таким вчинком.
 2. Всесвітній день доброти – свято дії, тому й заходи, присвячені цьому прекрасному дню, завжди направлені на підтримку та допомогу нужденним людям. Кожного року з’являються нові цікаві способи активності, благодійні флешмоби та акції. Всі намагаються знайти час та надати увагу близьким в день добра.
 3. Важлива організація Дня доброти у дитячих садочках та школах, щоб змалку виховувати в дітях доброту серця, бажання піклуватися про інших та робити гарні вчинки. Цікава лекція в ігровій формі про вагомість доброти в нашому світі обов’язково сподобається дітям. Можна зробити, наприклад, флешмоб обіймів, змайструвати разом годівницю для пташок, намалювати листівки з щирими побажаннями один одному тощо.

Листівки на Всесвітній день доброти

Чому ми любимо цей день? 

Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), прояв доброти й піклування – це не лише альтруїзм. Доведено, що люди, які роблять гарні справи, менше хворіють та краще себе почувають, а також живуть довше, ніж ті, хто постійно злиться та нервує. Крім цього, добрі люди легше переживають стресові ситуації, рідше страждають від низької самооцінки та комплексів, простіше знаходять спільну мову з іншими.

Дані твердження мають медичне підтвердження: коли людина чинить щось хороше для когось, у неї підвищується рівень лімфоцитів, краще працює серце, розширюються судини, а мозок виробляє велику кількість ендорфінів (гормони, які заспокоюють та нейтралізують стрес). Також, чуйність до інших викликає душевний підйом через вироблення серотоніну, який, в свою чергу, має позитивний вплив на настрій людини.

Важливо бути відкритою, приязною, щедрою, безкорисною та доброю людиною не лише під час свята, а взагалі у повсякденному житті. Справжня доброта – це коли ви робите хороші вчинки просто так і не чекаєте подяки та доброти у відповідь. Саме таке добро змінить світ на краще та посприяє тому, щоб на планеті запанувала щира любов людей один до одного.

Робимо добрі справи щодня, але є ще особливі дати в нашому календарі:

💕 Міжнародний день благодійності
💕 Всесвітній день усмішки
💕 День благодійності в Україні
💕 Міжнародний день «Дякую»
💕 Всесвітній день щедрості
💕 Всесвітній день пожертвувань

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Коли будемо відзначати Всесвітній день доброти?

РікДатаДень тижня
202013 листопадаП’ятниця
202113 листопадаСубота
202213 листопадаНеділя
202313 листопадаПонеділок
202413 листопадаСереда
Copy link