День пам'яті Титаніка

День пам’яті Титаніка

День пам’яті «Титаніка» (Titanic Remembrance Day) відзначається щороку 15 квітня.

«Титанік» — британський пасажирський лайнер, який затонув у північній частині Атлантичного океану 15 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом під час свого першого рейсу. Ця катастрофа забрала життя понад 1500 пасажирів і членів екіпажу, що зробило її однією з найбільш смертоносних морських катастроф в історії.

Цей день не лише про вшанування пам’яті загиблих, він також надає можливість більше дізнатися про трагедію та її вплив на безпеку на морі, а також оцінити мужність і стійкість пасажирів і членів екіпажу.

Споріднені події:
✔️ День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні
✔️ Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Лайнер вирушив у своє перше плавання з Саутгемптона, Англія, 10 квітня 1912 року і мав прибути до Нью-Йорка 17 квітня 1912 року.

14 квітня вночі 1912 року «Титанік» зіткнувся з айсбергом у північній частині Атлантичного океану і затонув менш ніж за три години. У катастрофі загинуло близько 1500 людей.

  • «Титанік» був одним із найбільших кораблів, коли-небудь побудованих на момент його запуску, розміри: 269 м – довжина, 18,5 м – висота, 28 м – ширина.
  • «Титанік» був побудований в Белфасті, Північна Ірландія, на верфі Harland and Wolff. На його будівництво пішло більше двох років, у його будівництві було задіяно близько 15 тисяч людей.
  • Всього на «Титаніку» було 20 рятувальних шлюпок, яких було достатньо для перевезення лише половини пасажирів і екіпажу. Корабель не був обладнаний достатньою кількістю рятувальних шлюпок, щоб у разі надзвичайної ситуації вмістити всіх на борту.
  • «Титанік» мав розкішну секцію першого класу, яка включала парадні сходи, басейн, турецьку лазню та корт для сквошу.
  • «Титанік» мав декілька попереджень про наявність айсбергів у цьому районі, але екіпаж корабля не вжив достатніх заходів, щоб їх уникнути.
  • Оркестр на кораблі до останнього стояв на палубі та виконував церковний гімн «Ближче, Господи, до Тебе».
  • У 2009 році померла остання з пасажирок «Титаніка» (у 97 років). На момент аварії корабля їй було 2,5 місяця.
  • Уламки Титаніка були виявлені в 1985 році командою під керівництвом Роберта Балларда. Затонулий корабель лежить на глибині приблизно 12 500 футів і став популярним місцем для глибоководних дайвінг-експедицій.
Натовп чекає тих, хто вижив з Титаніка, 18 квітня 1912 року

Трагедія стала темою багатьох книг, фільмів і телевізійних шоу, включно з фільмом режисера Джеймса Кемерона «Титанік», який отримав премію «Оскар», який вийшов на екрани в 1997 році.

Загибель «Титаніка» – одна з найбільш смертоносних морських катастроф у мирний час в історії та призвела до значного покращення правил безпеки на морі.

Позначки:
Copy link