День Незалежності Республіки Албанія

День Незалежності Республіки Албанія

28 листопада відзначається День Незалежності Республіки Албанія. До 1912 року країна перебувала у складі Османської імперії. Але під час першої балканської війни національний з’їзд проголосив Албанію незалежною країною. Незважаючи на визнання нової держави шість великих світових держав встановили над нею протекторат.

Схожі свята: День незалежності Чорногорії та День незалежності Північної Македонії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У 1914 році проголошення Вільгельма Віда князем Албанії призвело до розпалювання військового конфлікту між Італією та Німеччиною на території молодої держави. А у 1915 році відбулося таємне скасування незалежності Албанії, яка повністю окупували війська Греції, Італії та Сербії.

Відродження незалежності сталося у 1920 році на Національному албанському конгресі. На ньому же столицею держави було визнане місто Тирана.

Після Другої світової війни в Албанії встановилося однопартійне правління комуністичної партії. Підтримка сталінських методів правління призвела до знищення більше 5000 осіб та засудження приблизно 34 000 людей до ув’язнення. Падіння комуністичної партії та встановлення багатопартійної системи відбулося у 1991 році.

Позначки:
Copy link