День пам'яті преподобного Феодора Студита

День пам’яті преподобного Феодора Студита

11 (24) листопада відзначається День пам’яті преподобного Феодора Студита. Цей святий все життя присвятив служінню християнській вірі, незважаючи на заслання й тортури, яким неодноразово піддавався з боку жорстоких правителів.

Схожі події: День пам’яті преподобного Нестора Літописця та День пам’яті преподобного Юліана

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Феодор Судит народився у 758 році у багатій родині. До того, як одружитися та розпочати чернече життя, він здобув багатосторонню освіту у Константинополі. 

Відправившись у монастир у Саккудіані, чоловік продовжував ретельно вивчати Святе Письмо, й невдовзі був призначений ігуменом. Незабаром він викрив злочинні дії царя Костянтина, який заради одруження на своїй родичці заслав законну дружину у монастир. За це Феодора було ув’язнено, піддано жорстоким катуванням й заслано до міста Солунь.

Після смерті Костянтина Феодора було звільнено, після чого під його управління надали Студийський монастир. Але подальші правителі продовжували на нього гоніння, тому святий ще неодноразово зазнавав тортур та вигнання.

Тільки у 820 році йому дозволено було повернутися до Константинополя. Але святий Феодор разом з кількома учнями оселився у відокремленому місці на мисі Акрит, де й помер у 826 році. 

Позначки:
Copy link