День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової

День пам’яті українців які рятували євреїв під час Другої світової

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни відзначається щорічно 14 травня. Під час Другої світової війни багато українців відіграли вирішальну роль у порятунку євреїв від Голокосту – страшного й темного часу, позначеного систематичним знищенням нацистами шести мільйонів євреїв по всій Європі. Україна значно постраждала від цього – за оцінками, було вбито 1,5 мільйона євреїв. Рятівники, які походили з різних країн, включаючи етнічних українців, поляків, білорусів, кримських татар, вірмен, греків і німців, часто ризикували власним життям і безпекою своїх родин, щоб врятувати євреїв від неминучої смерті.

Дата 14 травня була обрана, щоб збігтися з проголошенням незалежності Ізраїлю в 1948 році. Цей день був офіційно встановлений Верховною Радою України 2 лютого 2021 року. Станом на початок 2020 року Ізраїль визнав 2 659 українців Праведниками народів світу – звання, яке присвоюється Яд Вашем, Всесвітнім центром пам’яті жертв Голокосту в Єрусалимі, не євреям, які ризикували своїм життям заради порятунку євреїв під час Голокосту.

Схожі події:
🫂 Європейський день праведників
🫂 Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
🫂 День пам’яті трагедії Бабиного Яру
🫂 Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів
🫂 День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
🫂 Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Мужність і співчуття, проявлені цими людьми, задокументовані в різних свідченнях, таких як історія родини Глаголєвих, які надали притулок євреям у своєму будинку в Києві, та зусилля монастирських спільнот у Західній Україні, які врятували багато життів, переховуючи євреїв. Серед рятівників був митрополит Андрей Шептицький, який разом зі своїм братом Климентієм врятував сотні людей, надаючи їм притулок у монастирях і фальшиві документи.

Особи, визнані Праведниками народів світу, отримують медаль, сертифікат, а їхні імена заносяться на Стіну пошани в Саду Праведників у Яд Вашем в Єрусалимі. Це визнання підкреслює широку і значну роль, яку відіграли українці серед народів, що брали участь у цій рятувальній операції.

Україна, яка посідає четверте місце у світі після Польщі, Нідерландів та Франції за кількістю Праведників народів світу, продовжує вшановувати цих героїв. Їхніми іменами названі вулиці та пам’ятники в Україні, а їхні героїчні вчинки є невід’ємною частиною уроків історії та практик вшанування пам’яті.

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової є не лише вшануванням пам’яті людей, що проявили надзвичайну хоробрість, але й нагадуванням про здатність людини до співчуття та мужності перед обличчям неймовірних звірств.

Коли будемо відзначати День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни?

РікДатаДень
202414 травняВівторок
202514 травняСереда
202614 травняЧетвер
202714 травняП’ятниця
202814 травняНеділя

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Copy link