День пам’яті святителя Парфенія, єпископа Лампсакійского

День пам’яті святителя Парфенія, єпископа Лампсакійского

7 (20) лютого православна церква відзначає День пам’яті святителя Парфенія, єпископа Лампсакійского. Жив цей святий у першій половині 4 століття, за часів, коли християнство сусідувало з язичництвом, і поширення істинної віри було справжнім подвигом.Народившись у скромній сім’ї, юнакові була недоступна освіта, але з юних років йому пощастило слухати проповіді і надихатись словами Святого Письма.

Схожі події: День пам’яті священномученика Олександра Єрусалимського та День пам’яті святої Євдокії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Парфеній ріс надзвичайно милосердним хлопчиком і в дитячі роки він часто ділився виручкою від продажу спійманої риби з бідними. Душа Парфенія була настільки чистою, що у віці 18 років у нього відкрився дар чудотворця. Силою слова Божого юнак виганяв бісів з біснуватих і зцілював немічних. Звістка про ці дива дійшла до Мелітопольського єпископа Пилипа, який і допоміг Парфенію згодом отримати гідну освіту. Незабаром майбутній святитель став єпископом міста Лампсака, розташованого в Малій Азії. Завдяки його проповідям багато жителів міста відвернулися від язичництва і стали гідними християнами.

Милосердя святого Парфенія було настільки велике, що він ніколи нікому не відмовляв в зціленні – до нього йшли багато городян і мандрівників. Святитель прожив довге життя і помер мирної смертю в довіреному йому місті, де і був похований з великими почестями.

За традицією до Парфенія з молитвами звертаються безнадійні хворі. Його святі мощі допомагають навіть раковим хворим. У святителя Парфенія було добре серце, він не міг пройти повз того, хто потребує допомоги. Тому 20 лютого небажано відмовляти біднякам в допомозі. Можна дати їм їжі або допомогти тим чи іншим чином і попросити прочитати в храмі подячну молитву Господу Богу.

Позначки:
Copy link