День пам’яті святої Євдокії

День пам’яті святої Євдокії

17 серпня православні віряни відзначають День пам’яті преподобної мучениці Євдокії. В народі вона відома також як Явдоха-огуречниця, малинівка. Пов’язано це з тим, що в цей час починає дозрівати лісова малина та закінчується збір огірків. Також це пора злив та гроз. Ще з давніх часів цього дня люди ходили до лісу за дикою малиною та проводили збір цибулі, часнику та огірків. Також є звичай гостювати в цей день одне в одного, приносячи з собою солодощі та випічку.

Свята Євдокія жила у IV столітті та була захоплена до полону персидським царем Сапором. В той час, коли мучениця знаходилась в ув’язненні, вона розповідала персидським жінкам про Бога та проповідувала їм християнство. Дізнавшись про це, Сапор наказав замучити Євдокію. Жінку довго катували, але вона сміливо витримувала усі страждання. В результаті святій відтяли голову. 

  • У День пам’яті Великомучениці заборонено конфліктувати, особливо з близькими людьми. Також не можна давати гроші в борг, здійснювати якісь матеріальні угоди та проводити ремонтні роботи.
Позначки: