День обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії

День обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії

День обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії (SUDEP Action Day) – це всесвітній день, присвячений підвищенню обізнаності про смерть, пов’язану з епілепсією, зокрема про раптову несподівану смерть при епілепсії (SUDEP). Цей день створений, щоб пролити світло на найчастішу причину смерті людей з епілепсією, і має на меті розширити можливості людей шляхом підвищення обізнаності та захисту досліджень щодо раптової несподіваної смерті при епілепсії.

Передумови та значення

День обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії був започаткований у жовтні 2014 року організацією SUDEP Action. День був заснований для того, щоб підкреслити важливість розуміння та подолання ризиків, пов’язаних з епілепсією. За ці роки у відзначенні взяли участь понад 100 організацій з усього світу, що підкреслює глобальну важливість цієї проблеми.1

Ключові теми та кампанії

 • Тема 2023 року: Тема Дня обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії у 2023 році – “Моя безпека має значення” (#mysafetymatters). Ця тема підкреслює важливість безпеки для людей, які живуть з епілепсією, та їхніх сімей. Вона підкреслює право на інформацію, підтримку та доступ до найкращих методів лікування і консультацій для забезпечення безпеки.2
 • Поінформованість та адвокація
  Не всі хворі на епілепсію поінформовані про SUDEP та пов’язані з ним ризики. Така необізнаність може призвести до збільшення небезпеки, включаючи посилення нападів, травми або передчасну смерть. Багато сімей, які втратили рідних, не знали про SUDEP і вважають, що поширення цієї життєво важливої інформації могло б врятувати життя їхніх близьких.
 • День дій проти SUDEP має на меті змінити це уявлення, сприяючи відкритому обговоренню цих ризиків, що дозволить людям приймати обґрунтовані рішення щодо лікування та способу життя.

Як долучитися

 • Поширюйте інформацію про кампанію, діліться особистим досвідом та виступайте за підвищення рівня обізнаності.
 • Долучайтеся до таких заходів, як “Мій шлях до 5 км” або згадайте близьку людину, яка страждає на епілепсію.
 • Мікросайт SUDEP Action Day пропонує матеріали, які можна безкоштовно завантажити, а також надає додаткову інформацію про те, як окремі особи та організації можуть взяти участь у заходах.
 • Будьте в курсі подій: Слідкуйте за акцією SUDEP Action на таких платформах, як Facebook і Twitter, щоб бути в курсі останніх оновлень і подій, пов’язаних з Днем дій SUDEP.

День обізнаності про синдром раптової смерті при епілепсії слугує маяком надії та закликом до дії для людей, які страждають на епілепсію, та їхніх родин. Підвищуючи обізнаність та сприяючи відкритим дискусіям про SUDEP та ризики, пов’язані з епілепсією, цей день має на меті створити більш безпечне та поінформоване середовище для людей, які живуть з епілепсією. Обізнаність рятує життя!

Схожі події
✔️ День хворих на епілепсію (Фіолетовий день)
✔️ Міжнародний день боротьби з епілепсією

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

 1. https://sudep.org/sudep-action-day-2023 []
 2. https://sudepactionday.org/ []
Позначки:
Copy link