День Незалежності Республіки Вірменія

День Незалежності Республіки Вірменія

Щорічно 21 вересня Вірменія святкує День Незалежності. Коли почався процес розпаду СРСР, країни одна за одною почали виходити зі складу Союзу та проголошувати незалежність. Не стала винятком і Вірменська РСР. 21 вересня 1991 року був проведений референдум про вихід зі складу СРСР та державну незалежність, яку підтримало понад 94% населення. Ще за рік до того, а саме 23 серпня 1990 Верховною Радою Вірменії була прийнята декларація про незалежність. Вже тоді країна почала називатися Республікою Вірменія.

Сьогодні також відзначають День Незалежності Мальти та День Незалежності Белізу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Частина Вірменії була окупована більшовиками ще 4 березня 1922 року, у той час як інша контролювалася Туреччиною. Офіційно Вірменська РСР утворилася в 1936 році. Зі встановленням радянської влади десятки тисяч етнічних вірмен були страчені або депортовані. Усілякі прагнення цього волелюбного народу до незалежності жорстко придушувалися аж до 80-х років. 

Цікаві факти

  • Апостольська церква Вірменії – одна з найдавніших християнських церков. Ця країна однією з найперших прийняла християнство як державну релігію – ще у 301 році.
  • Близько 70% площі країни займають гори.
  • Перші поселення людей на території сучасної Вірменії датуються 800 тисячами років до нашої ери.
Позначки:
Copy link