День народження волейболу

День народження волейболу

День народження волейболу відзначають 9 лютого. Волейбол, вид спорту, який захопив мільйони людей по всьому світу, святкує свій день народження саме 9 лютого. Ця дата знаменує собою зародження гри, яка значно еволюціонувала з моменту її створення у 1895 році Вільямом Г. Морганом у місті Холіок, штат Массачусетс, США.

Винахід волейболу

Вільям Г. Морган, директор з фізичного виховання YMCA, винайшов волейбол, який спочатку називався “Мінтонетт”, як менш напружену альтернативу баскетболу для старших членів YMCA. Гра була розроблена з елементами баскетболу, бейсболу, тенісу та гандболу. Перша демонстрація гри відбулася в 1896 році в Міжнародній тренувальній школі YMCA в Спрінгфілді, штат Массачусетс.

Початкові правила Моргана передбачали наявність сітки висотою 6 футів 6 дюймів (близько 2 м), майданчика розміром 25 футів на 50 футів (7,6 м на 15, 2 м) і необмежену кількість гравців. Гра складалася з дев’яти подач з трьома подачами для кожної команди в кожній подачі. Назву “волейбол” запропонував Альфред Холстед після того, як побачив волейбольний характер гри під час першого виставкового матчу.1

Схожі події:
🏐 Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку
🏐 День народження баскетболу
🏐 Всесвітній день футболу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Глобальне зростання та визнання

За останнє століття волейбол став свідком безпрецедентного зростання. Зараз він входить до п’ятірки найбільших міжнародних видів спорту, а Міжнародна федерація волейболу (FIVB) є найбільшою міжнародною спортивною федерацією у світі. Включення цього виду спорту до світових змагань, таких як Чемпіонат світу FIVB та Олімпійські ігри, сприяло його глобальній популярності.

Феномен пляжного волейболу

Поява пляжного волейболу на Олімпійських іграх 1996 року в Атланті стала значною віхою, відкривши цей вид спорту для нового ринку та аудиторії. Успіх Світового туру та Чемпіонату світу FIVB ще більше зміцнив позиції пляжного волейболу у спортивному світі.

Святкування Дня народження волейболу

  • Шанувальники волейболу по всьому світу святкують день народження цього виду спорту, визнаючи його історію та еволюцію. Це день, щоб оцінити внесок цього виду спорту у розвиток командної роботи, фізичної підготовки та міжнародної дружби.
  • Різні організації та клуби використовують цю нагоду для популяризації волейболу, організації матчів та проведення освітніх заходів про історію та значення цього виду спорту.

День народження волейболу – це не просто свято спорту, а визнання гри, яка об’єднала людей з усіх куточків світу. Волейбол і сьогодні продовжує залишатися джерелом задоволення, здорової конкуренції та міжнародної єдності.

  1. https://www.fivb.com/en/volleyball/thegame_glossary/history []
Позначки:
Copy link