День кіберспорту в Україні

День кіберспорту в Україні

7 вересня відзначають День кіберспорту в Україні. Цей день знаменує офіційне визнання кіберспорту як виду спорту в Україні.

Кіберспорт став значним явищем в Україні, зі зростаючою аудиторією та значним впливом на молодь і технологічну культуру країни.

7 вересня 2020 року, у знакову дату, завдяки зусиллям UESF, кіберспорт був офіційно визнаний видом спорту в Україні. Це визнання відкрило шлях до більш структурованих змагань та підтримки гравців і команд.

Історія цифрофого спорту почалася з таких ігор, як Quake, які дозволяли грати в мережі через локальну мережу або інтернет. Популярність таких ігор, як Doom, призвела до створення першої кіберспортивної ліги, Cyberathlete Professional League (CPL), у США в 1997 році.

В Україні розвиток кіберспорту просуває Федерація кіберспорту України (UESF) з 2018 року. Федерація провела понад 250 національних та міжнародних турнірів, залучивши понад 35 000 гравців, а також реалізувала різноманітні соціальні та освітні проєкти.

Українські команди заявили про себе на міжнародній сцені. У 2011 році українська команда Natus Vincere посіла перше місце на The International з призовим фондом у 1 мільйон доларів. У 2021 році ця ж команда перемогла на “PGL Major Stockholm 2021”, отримавши ще один приз у розмірі 1 млн дол.

З 18 січня по 28 березня 2021 року в Києві відбувся перший Національний Кубок України з кіберспорту. Це були перші подібні змагання після офіційного визнання кіберспорту в Україні із загальним призовим фондом 250 000 гривень.

День кіберспорту в Україні – це не просто свято, а відображення прагнення держави розвивати молоду та динамічну індустрію. Визнання кіберспорту офіційним видом спорту, успіхи українських команд на міжнародній арені, розвиток освітніх програм – все це свідчить про світле майбутнє кіберспорту в Україні.

Схожі події:
Міжнародний жіночий спортивний день
День фізичної культури і спорту України
Міжнародний день спортивного журналіста

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link