День ескапологіі

День ескапологіі

Щороку 21 вересня відзначається День ескапології.

Схожі події:
🔒⏳🔓 День фокусника (День диму і дзеркал)
🔒⏳🔓 Міжнародний день цирку
🔒⏳🔓 День ходіння на ходулях
🔒⏳🔓 Всесвітній день жонглювання
🔒⏳🔓 Міжнародний день жонглерів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке ескапологія?

Свято було започатковане ще в 1927 році. З поняттям “ескапологія” (різновид ілюзіонізму) пов’язані такі імена, як Гаррі Гудіні, брати Давенпорт та Джон Невіл Маскелайн. Вони були здатні втекти із неймовірно складних ситуацій, звільнення з яких здавалося неможливим. Вони майстерно звільнялись із закритого та тісного простору, кайданок або гамівних сорочок. Влаштовуючи шоу, ескапологи наражалися на величезний ризик та загрозу для життя, через що й загинув Гудіні, виконуючи один зі своїх трюків. Власне назва «ескапологія» з’явилася завдяки відомому ескапологу Норману Мюррею Уолтерсу.

  • В ескапологів навіть є свій покровитель – Святий Миколай Оун, який втік сам та допоміг ще двом арештантам із лондонського Тауеру.

Як відзначають цей день?

Останнім часом ескапологія набула популярності у комп’ютерних іграх жанру квест та «втеча з кімнати», а також в онлайн-квестах. Щоб відсвяткувати День ескапології, не обов’язково наражати своє життя на небезпеку, як великий Гаррі Гудіні. Для цього достатньо відвідати одне із шоу ескапологів, якщо такі є в місті. Також можна пограти в одну з популярних відео-ігор або взяти участь у квесті.

Позначки:
Copy link