Поява сивого волосся є природним процесом старіння, але навколо нього існує безліч міфів та поширених помилок. Ця стаття допоможе вам розібратися, що є фактом, а що – вигадкою, коли мова йде про сиве волосся.
Міфи
- Міф 1: Вищипування сивого волосся призводить до появи більшої кількості сивих волосин.
- Правда: це одна з найстаріших байок, яка не відповідає дійсності. Сиве волосся не є “заразним”. Видалення волосини з фолікула не впливає на інші волосини навколо неї. Однак, вищипування може пошкодити фолікул до такої міри, що волосся взагалі перестане рости в цьому місці. Краще уникати вищипування.
- Міф 2: Стрес може миттєво перетворити волосся на сиве.
- Правда: хоча сильний стрес може сприяти прискоренню процесу посивіння, він не може змінити колір волосся за одну ніч. Видима частина волосини складається з мертвих клітин, які не можуть змінити колір. Змінити колір волосся можна лише поступово, у міру його росту. Проте, стрес може прискорити випадіння пігментованого волосся і якщо залишається лише сиве волосся, може здаватися, що людина посивіла “майже миттєво”.
- Міф 3: Волосся сивіє з часом (поступово змінює колір).
- Правда: це швидше оптична ілюзія. Волосина не сивіє поступово. Коли волосина випадає, а клітини, що виробляють меланін, сповільнюють свою роботу, на її місці виростає нова, менш пігментована волосина. Саме тому все волосся на голові не сивіє одночасно.
- Міф 4: Ви не можете фарбувати сиве волосся вдома.
- Правда: ви цілком можете успішно фарбувати сиве волосся вдома. Існують спеціальні продукти, розроблені для стійкого сивого волосся, які забезпечують відмінне покриття.
- Міф 5: Сиве волосся є жорстким.
- Правда: хоча сиве волосся може відчуватися жорстким та грубим, його структура насправді не змінюється. Коли клітини, що виробляють меланін, виснажуються, волосяні фолікули також виробляють менше шкірного сала (натуральних олій, що зволожують волосся). В результаті сиве волосся, як правило, сухіше, що надає йому такої жорсткої текстури.
- Міф 6: Ваш спосіб життя не впливає на те, коли ви посивієте.
- Правда: спосіб життя відіграє значну роль. Куріння сигарет пов’язане з раннім посивінням, а дослідження показують, що дієта також може мати вплив. Дефіцит ключових для здоров’я волосся вітамінів (таких як вітамін B, фолієва кислота та біотин), а також рівні заліза, кальцію та вітаміну D3 можуть бути пов’язані з раннім посивінням. Збалансована та поживна дієта не змінить сиве волосся на пігментоване, але може допомогти відтермінувати його появу.
- Міф 7: Сиве волосся важко укладати.
- Правда: сиве волосся не є важким для укладання за своєю суттю. Однак, оскільки воно може бути сухішим та жорсткішим через брак зволожуючих олій, воно може бути менш керованим. Рішення полягає у зволоженні – використання зволожуючих продуктів, таких як креми для укладання та олії для волосся, допоможе зберегти його зволоженим та слухняним.
- Міф 8: Фарбування сивого волосся вимагає багато догляду.
- Правда: щоб зберегти свіжий та яскравий колір, ідеально фарбувати волосся кожні чотири-шість тижнів. Це може здатися багато, але не завжди потрібен похід у салон. Формули для домашнього фарбування можуть заощадити час, гроші та зусилля.
- Міф 9: Стійке сиве волосся з’являється лише в певному віці.
- Правда: на жаль, це не так. Стійке сиве волосся може з’явитися в будь-якому віці, оскільки воно викликане втратою меланіну (а не кількістю прожитих років), що може статися як у 20, так і у 60 років.
- Міф 10: Сонце може зробити волосся сивим.
- Правда: УФ-випромінювання погано впливає на шкіру, прискорюючи її старіння, але немає доказів того, що воно викликає посивіння волосся. Проте, сонце може висушувати волосся, і сиве волосся більш схильне до пошкоджень від спеки або сонця, оскільки містить менше меланіну. Тому носіння капелюха або використання засобів для волосся з SPF є рекомендованим.
- Міф 11: Чим більше ви фарбуєте волосся, тим швидше воно сивіє.
- Правда: посивіння викликано внутрішніми факторами. Однак, може здаватися, що волосся сивіє швидше, тому що після того, як ви починаєте маскувати сиве волосся фарбою, виникає більший контраст між кольором і сивиною, тому сиві корені будуть більш помітними.
- Міф 12: Якщо менше 50% вашої голови має сиве волосся, ви повинні повністю його зафарбувати.
- Правда: вам не обов’язково повністю зафарбовувати сивину. Ви можете використовувати її як природні відблиски у зачісці.
Правда (факти)
- Факт 1: Ваші батьки відповідальні (частково).
- Генетика є основним фактором, що впливає на те, наскільки рано і наскільки сильно ви посивієте. Тому, якщо ваші батьки рано посивіли, є велика ймовірність, що те саме станеться і з вами. Проте, як згадувалося вище, спосіб життя також впливає.
- Факт 2: Сиве волосся насправді біле.
- Коли волосся росте, воно або має пігмент, або ні; у такому випадку воно біле, і чим більше білого волосся, тим сивішим виглядає ваше волосся. Ймовірно ми маємо сиве волосся через оптичну ілюзію, спричинену відбиттям інших кольорів від білих волосин.
- Факт 3: Сиве волосся не виросте довгим.
- Хоча ріст волосся природно сповільнюється з віком, це не означає, що вам доведеться носити коротку зачіску. Завдяки правильному догляду та продуктам, що підтримують здоров’я та ріст волосся, ви можете зберегти довге та гарне волосся, навіть якщо воно повністю сиве.
- Факт 4: Сивина – це не кінець світу.
- Багатьом людям дуже личить сиве волосся. І навіть якщо ви не відчуваєте себе чудово з ним, існує безліч варіантів фарбування, щоб приховати те, що задумала природа.
- Фатк 5: При фарбуванні сивого волосся важливо враховувати відсутність пігменту.
- При додаванні кольору до сивого волосся, необхідно додати нейтральний тон у формулу, відсоток якого залежить від кількості сивини. Нейтральні тони складаються з невеликої кількості кожного пігменту, що створює “нейтральний” ефект. Якщо волосся не заповнене нейтральним тоном, сивина може набути небажаних відтінків.
Поради щодо фарбування сивого волосся:
- Менше 50% сивини: ¼ формули повинна бути нейтральною.
- 50-75% сивини: ½ формули повинна бути нейтральною.
- 75-100% сивини: ¾ формули повинна бути нейтральною.
Тепер, коли ви знаєте правду про сиве волосся, ви можете ігнорувати всі ці настирливі міфи і зосередитися на науці. Незалежно від того, вирішите ви прийняти свою сивину чи приховати її красивим відтінком фарби, важливо розуміти, як доглядати за своїм волоссям для його найкращого вигляду. 1 2 3 4 5
Читайте також: Цікаві факти про волосся

Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.
- https://www.sharp.com/health-news/does-plucking-gray-hair-cause-more-to-grow↩
- https://www.garnier.co.uk/how-to/grey-hair-myths↩
- https://naturtintusa.com/blogs/gray-coverage/gray-hair-myths↩
- https://www.goodhousekeeping.com/beauty/g19876584/gray-hair-information/↩
- https://vegamour.com/blogs/blog/gray-hair-myths↩