цікаві факти про лотерею
 1. Найудачливішою переможницею лотереї вважають Джоан Гінтер з США. Їй вдалося виграти чотири джекпоти поспіль, кожний з яких перевищував декілька мільйонів доларів. У 1993 році отримала 5,4 млн, у 2003 – 2 млн, у 2005 – 3 млн, у 2008 – 10 млн. Сама Джоан працювала професоркою математики зі спеціалізацією у статистиці у Стенфордському університеті.
 2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 3. Відомості про першу офіційну Європейську лотерею датовані 1466 роком. На честь 25-ї річниці з дня смерті відомого бельгійського художника Яна Ван Ейка його дружина влаштувала лотерейний розіграш. Це відбулося у місті Брюгге. Учасники мали придбати білети, а отримані від лотереї коштів віддали біднякам.
 4. У 1728-1730 роках була дуже популярною Французька лотерея. Геній своєї епохи Вольтер разом з товаришем Шарлем Марі де Ла Кондаміном, що захоплювався математичною статистикою, виграли у лотерею понад мільйон франків. Вчені скупили максимальну кількість білетів, завдяки чому й стали переможцями розіграшу.
 5. Колективний виграш у лотерею Вірджинії «6/44» отримали підприємливі американці. Вони створили власне суспільство, зібрали на 2500 людей по 3000 доларів й разом придбали у лютому 1992 року потрібну кількість лотерейних білетів. Потім заповнили бланки та виграли 27 млн доларів. Після виплати податків щасливчикам залишилося 22 мільйони.
 6. У Швеції існує так звана радарна лотерея. Виграти у ній можуть власники машин, що повільно їздять. Призовий фонд формується зі штрафів порушників швидкісного режиму. У лотереї беруть участь номери автомобілів. Хто обережно керує транспортним засобом, може розраховувати на виграш.
 7. Вірогідність виграти у лотерею джекпот у США складає один шанс до 259 мільйонів. У тих, хто грає у лотерею, набагато більше шансів стати кінозіркою, олімпійським чемпіоном чи навіть президентом або отримати удар блискавкою, ніж виграти. Проте щороку у країні витрачають на білети понад 70 мільярдів доларів.
 8. Австралійський водій Білл Морган у 1993 році потрапив у ДТП, пережив клінічну смерть, кому. Приблизно через рік він купив лотерейний білет і виграв новий автомобіль. Коли на зйомках щасливого сюжету Білу запропонували стерти захисне покриття на іншому лотерейному білеті, він випадково виграв ще 250 тис. доларів на додачу до машини.
 9. У королівську армію Таїланду призивають з 21 року. Спочатку до військової служби набирають добровольців на 6-12 місяців. Якщо залишаються вільні місця, військових набирають шляхом жеребкування. Хто витягне чорну картку, звільняється від служби, червону – буде служити в армії 1-2 роки.
 10. Рад Уейн Х’юз виграв у лотерею 1,7 млн доларів. На радощах Уейн зробив собі татуювання з виграшною датою та комбінацією цифр. Тепер на ручі Хьюза красується напис Sat 7th Aug 2010, 13, 16, 22, 25, 31, 39.
 11. Найбільший лотерейний виграш у розмірі 400 тисяч євро було просто спущено в унітаз. Ангела Майер з Німеччини вирішила позбавитися грошей, щоб не сплачувати рахунки за медичні послуги у пансіонат, де знаходився її чоловік.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇

Рекомендовано
Теніс довгий час вважався грою вищих прошарків суспільства. Він був…