Цікаві факти про татуювання

Цікаві факти про татуювання

У різних культурах ставлення до татуювань було і залишається різним. У Стародавньому Єгипті, наприклад, мати їх могли тільки представники вищого стану, а в Японії і по сьогодні татуювання асоціюються з якудза і іншим кримінальним світом. Людей з татуюваннями на відкритих частинах тіла в цій країні часто не пускають в пристойні місця, причому навіть іноземців. Хоча півтори тисячі років тому в тій же Японії татуювання були імператорським привілеєм.

Тату і боді-арт в цілому мають довгу історію становлення і формування. Протягом всього часу накопичилося багато цікавих випадків, фактів і подій, якими ми вирішити поділитися з вам до Всесвітнього дня татуювання.

У вісімнадцятому столітті, коли мандрівник Джеймс Кук здійснив свою подорож на Таїті, він привіз до Європи мешканця острова, тіло якого було повністю прикрашено різними малюнками. Вважається, що саме після цього випадку європейці почали так цікавитися натільними малюнками.

Тату-індустрія в сучасному світі величезна, особливо в країнах Заходу. В одних Сполучених Штатах населення щорічно витрачає понад півтора мільярда доларів в тату-салонах, і це лише офіційна статистика.

Саме в США була винайдена перша тату-машинка, причому ще у 1891 році.

Деякі бренди практикують татуювання як спосіб реклами. Наприклад, компанія Гарлі-Девідсон дає знижку всім покупцям, на тілі яких присутній їх логотип чи назва.

Мистецтво татуювання було відомо ще стародавнім людям. Археологам вдалося виявити примітивні інструменти для їх нанесення на тіло, датовані десятим тисячоліттям до нашої ери. Нашим предкам татуювання теж були відомі, найстарішим згадками про них – близько півтори тисячі років.

Одні з найдавніших тату-традицій і донині існують в Новій Зеландії. Маорі, корінні новозеландці, вже багато століть часто покривають татуюваннями все тіло. Раніше ці візерунки на шкірі розкривали коротку біографію власника і були знаком його статусу, сьогодні ж це скоріше данина традиції.

Одні з найдавніших тату-традицій і донині існують в Новій Зеландії. Маорі, корінні новозеландці, вже багато століть часто покривають татуюваннями все тіло. Раніше ці візерунки на шкірі розкривали коротку біографію власника і були знаком його статусу, сьогодні ж це скоріше данина традиції.

На фото вождь народу маорі, кінець XIX – початок XX століття

А ось в Стародавній Греції і Стародавньому Римі ставлення до татуювань було негативним. Ними мітили небезпечних злочинців, щоб ті не могли сховатися, якщо їм вдасться втекти. Причому наносили татуювання безпосередньо на обличчя.

Сучасні тату-машинки майже не ушкоджують шкіру, але традиційні методи нанесення татуювань часто бувають дуже травматичні. Деякі з них фактично поєднані зі шрамуванням. Дехто, втім, вважає, що це додає малюнку об’єму.

Відомо, що бажання зробити тату може бути відображення внітрішніх психологічних потреб людини, на які вона хоче звернути увагу. Це може бути прагнення до свого коріння, спроба побороти свої страхи чи інтегрувати тіньові структури. Саме тому, вирішивши ці питання, або перейшовши до наступного етапу розвитку, люди часто намагаються позбавитися татуювань. Адже вони вже не відповідають їх психологічному стану.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Американець Джордж Рейнджер, колекціонує на своєму тілі татуювання із зображенням героїв діснеївських мультиків. На його животі розташована русалонька, на спині – Алладін, а в паху – 101 далматинець. Усього на його тілі налічується близько 500 мультиплікаційних героїв.

Згідно з американською статистикою, жінки частіше роблять татуювання, ніж чоловіки, але при цьому вони також частіше їх і зводять за допомогою лазера. Близько 23% американських жінок носять на своєму тілі хоча б одне татуювання, в той час як відсоток татуйованих чоловіків сягає всього лише 19%.

Не буває тимчасових татуювань. Татуювання можна звести, але це складний, дорогий і болючий процес, до того ж без гарантованого результату. Та й шрами після нього все одно можуть залишитися. Чорні пігменти – найлегші для видалення за допомогою лазера. Чорний колір поглинає більше лазерних променів, ніж будь-який інший колір, що дозволяє більш ефективно руйнувати пігмент. Найскладнішими кольорами для видалення є зелені та жовті відтінки. Існує кілька видів виведення татуювань: хімічний – за допомогою хімічних речовин; термічний – за допомогою лазера; механічний – шляхом зрізання верхніх шарів шкіри.

Цікаво, що багато відомих людей мали татуювання, хоча цей факт зазвичай не афішується.

Так, татуювання були у видатного вченого Альберта Ейнштейна і знаменитого політика Уінстона Черчилля.

фото – жарт 😉

Буддійські монахи в деяких країнах активно покривають свої тіла татуюваннями. У Таїланді багато з них мають безліч традиційних візерунків на тілі. Причому традиційні тайські татуювання, відомі, як “сак янт”, відповідно до звичаїв наносяться тільки в монастирях. Сучасні тайські тату-салони відмовляються татуювати сак янт клієнтам, якщо дорожать своєю репутацією і поважають традиції.

Схожі статті

Copy link