Всесвітній день усиновлення 9 листопада

Всесвітній день усиновлення

9 листопада відзначається Всесвітній день усиновлення (World Adoption Day), який було ініційовано Хенком Фортнером у 2014 році. Він заснував краудфандингову платформу AdoptTogether для об’єднання людей на підтримку створення родин для дітей-сиріт.

Всесвітній день усиновлення – це глобальна подія, яка відзначає важливість та радість усиновлення і має на меті підвищити обізнаність про важливість надання дітям люблячого і підтримуючого сімейного оточення. Це день, який відзначається історіями надії, подорожами любові та об’єднанням сімей з усіх прошарків суспільства.

Мета Всесвітнього дня усиновлення

Метою свята є підвищення обізнаності людей в усьому світі про можливості всиновлення. Для цього його засновники пропонують кожного 9 листопада запускати програму, у рамках якої потрібно намалювати на руці смайлик, зробити фото й розмістити його у соціальних мережах з особливим хештегом. Усі охочі мають змогу поділитися своїми історіями усиновлення, висловити подяку своїм названим батькам, розповісти про традиції нової сім’ї. Також люди, які бажають усиновити дитину, але не знають, з чого треба починати, можуть поставити свої питання та отримати на них відповідь від більш досвідчених. 

Суть Всесвітнього дня усиновлення

Усиновлення – це своєрідна подорож, яка часто починається з місця втрати, але призводить до нових зв’язків і зростання сімей, до нової сторінки у долі дитини та сімʼї, що її приймаю, сторінка, написана з любовʼю і турботою. Всесвітній день усиновлення – це день, коли можна почути голоси спільноти усиновителів, поділитися особистими історіями та підтримати тих, кого торкнулося усиновлення в будь-якій формі.

Правильний шлях до усиновлення

Національна коаліція з усиновлення Південної Африки (NACSA) в рамках своєї ініціативи AddOption наголошує на кампанії “Правильний шлях до усиновлення”. Ця кампанія інформує потенційних усиновителів про правові та етичні способи усиновлення дитини. Процес покликаний захистити права дитини, біологічних батьків та усиновлювачів, гарантуючи, що найкращі інтереси дитини завжди є пріоритетом.1

Процес усиновлення

Юридичний процес усиновлення складається з семи етапів:

  • Заява
  • Орієнтація
  • Перевірка
  • Лист очікування
  • Визначення дитини для усиновлення
  • Легалізація
  • Фіналізація

Усиновлення дитини – це рішення, що змінює життя, і хоча цей процес пов’язаний зі значною кількістю бюрократичних процедур і терпіння, він побудований таким чином, щоб забезпечити дотримання прав і захист інтересів дитини.

Звісно, ці етапи та вимоги можуть відрізнятись для різних країн.

Глобальне свято надії

За дев’ять років святкування Всесвітнього дня усиновлення в ньому взяли участь понад 60 000 людей на всіх семи континентах. Посли та приватні особи з різних країн організовують заходи та вечірки, присвячені цьому дню, ділячись своїми історіями усиновлення та красою сімей, створених завдяки цьому процесу.2

Однією з унікальних традицій Всесвітнього дня усиновлення є малювання смайлика на руці, фотографування та публікація фотографії в соціальних мережах з хештегом #WorldAdoptionDay. Цей простий вчинок привернув увагу ЗМІ та знаменитостей, ставши символом радості та позитиву, які усиновлення приносить у життя багатьох людей.

Історії усиновлення

Кожна історія усиновлення є унікальною, часто вона починається з місця розлуки і веде до нового початку. У Всесвітній день усиновлення люди згадують свій власний досвід усиновлення, незалежно від того, чи є вони усиновленими, майбутніми матерями, прийомними батьками, братами і сестрами усиновлених дітей або тими, хто очікує на усиновлення. Це день визнання того, що в процесі усиновлення ніхто не є самотнім і що кожна історія має значення.

Ніхто не говорить, що усиновлення – це легко, що це лише про любов та радість. Це, в першу чергу, про сміливість та милосердя усиновителів, про їх добрі серця та бажання подарувати дитині сімʼю.

Всесвітній день усиновлення – це більше, ніж просто дата в календарі, це рух, який відзначає створення сімей через усиновлення та надію, яку воно приносить як дітям, так і батькам. Це день для освіти, адвокації та розповіді історій, які можуть надихнути інших розглядати усиновлення як прекрасний спосіб створити сім’ю.

Схожі події:
👨‍👩‍👧‍👦 Всесвітній день сиріт
👨‍👩‍👧‍👦 День усиновлення
👨‍👩‍👧‍👦 День молитви за сиріт

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як відзначають цей день?

Деякі діти вшановують у цей день пам’ять своїх померлих названих батьків, запалюючи свічки або висловивши слова подяки. 

У світі є мільйони сімей, які з різних причин не можуть мати дітей та дуже шкодують про це. Свято може стати тою останньою краплею, яка переповнить чашу сумніву, і люди зроблять крок назустріч своїй мрії про повноцінну велику родину. Адже зараз більш ніж 150 мільйонів дітей потребують сім’ї та любові.

  1. https://www.worldadoptionday.org/about-us []
  2. https://www.worldadoptionday.org/ []
Copy link