10 заповідей для батьків

10 заповідей для батьків

Одна з найгрубіших помилок вважати, що педагогіка є наукою про дитину, а не про людину.

Януш Корчак

Януш Корчак  — польський педагог, лікар, письменник, публіцист, громадський діяч. Він один із засновників галузі психології дитини.

Януш Корчак загинув разом із своїми вихованцями у німецькому таборі смерті Треблінка у 1942 р. У книзі Корчака «Як любити дітей» описані основні принципи його виховної системи.

Добірка книг для батьків

Читайте нашу статтю: Книги для батьків: добірка

Заповіді для батьків, що пропонує Януш Корчак, варто пропустити через серце і перечитувати їх час від часу. На жаль, часто діти потребують захисту від власних батьків, від їх незрілості та неусвідомленності.

Десять заповідей для батьків:

  1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою. 
  2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той-третьому, і це незворотний закон подяки. 
  3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде. 
  4. Не стався до її проблем зверхньо. Життя дається кожному під силу, і будь упевнений, їй воно важке не менше, аніж тобі, а можливо, і більше, оскільки у неї немає досвіду. 
  5. Не принижуй! 
  6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини — її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них — ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині. 
  7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все. 
  8. Дитина — це не тиран, який заволодіває усім твоїм життям, не лише плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, а душа, що дана на зберігання. 
  9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй. 
  10. Люби свою дитину будь-якою — неталановитою, невдахою, дорослим. Спілкуючись з ним — радій, бо дитина — це свято, яке поки що з тобою. 

Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф

Схожі статті

Copy link