Всесвітній день пішої ходи 2023 в Україні

Що це за подія?

Україна поступово приймає європейські цінності. В тому числі приєднується до пропаганди здорового способу життя. Всесвітній день пішої ходи (World Walking Day) в Україні відзначається в рамках Європейського тижня спорту. І хоча в нас це свято поки не здобуло загальну прихильність, але його популярність щороку зростає. Адже цей День спрямований на інтеграцію фізичної активності в повсякденне життя. Пропагує переваги ходи, як найбільш природного і доступного виду фізичної активності, ідеального для підтримання здоров’я та фізичної форми.

У 2023 році Всесвітній день пішої ходи припадає на 1 жовтня.

Схожі події:
🚶🏻‍♀️ Міжнародний жіночий спортивний день
🚶🏻‍♀️ День фізичної культури і спорту України
🚶🏻‍♀️ Всесвітній день бігу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея святкування Всесвітнього дня пішої ходи

Міжнародна асоціація спорту для всіх, ТАФІСА, з 1991 року започаткувала в Німеччині Всесвітній день пішої ходи. Який проводиться щорічно в перші вихідні жовтня та деінде в інші дні жовтня. В Україні цей день почали відзначати починаючи з 2016 року. Кожного року в святкуванні беруть участь більше 15 мільйонів людей в більш ніж 200 містах світу. Основний посил цього дня: відкритість для громадян будь-якого віку, походження, дієздатності і статі.

Часті Питання та відповіді

Чи насправді піша хода корисна для здоров’я?

Так, науково доведено, що регулярна фізична активність будь-якій людині покращить здоров’я – фізичне і психічне. Вона підвищує якість життя і знижує ризик деяких хвороб, як от рак, хвороби серця, інсульт, гіпертонія, ожиріння, діабет 2 типу тощо. Хода корисна як помірна аеробна активність. І загалом вона позитивно впливає на систему душі і тіла.

Скільки кроків потрібно робити за день?

Головне відчувати свої можливості. А ВОЗ рекомендує в середньому робити близько 10 000 кроків в день, що становить біля 6 км.

Коли дітям особливо корисна піша хода?

Фізична активність, в тому числі і хода, допомагає підліткам позитивно вирішувати проблеми. Знижує агресивність, правопорушення і проблеми з поведінкою, а також знижує депресію та тривожність. Крім того, відзначено покращення успішності. ВОЗ рекомендує підліткам мати мінімум 60 хвилин фізичної активності в день.

Як швидко потрібно ходити?

Щоб відчувати себе бадьорим та підтримувати своє здоров’я, надмірно форсувати темп ходи, особливо на початку тренувань, не рекомендується. Це призведе до надто великих кроків, зменшить швидкість і відразу призведе до втомлюваності. Оптимальна швидкість, за якої ви не тільки отримаєте заряд енергії, але отримаєте і задоволення від прогулянок, це – 4-5 км/год. Крім того, пам’ятаймо, що ходити потрібно так, щоб викликати помірне, але відчутне підвищення частоти дихання та пульсу.

Як розрахувати корисну і безпечну інтенсивність фізичних навантажень?

При ходьбі, бігу та інших вправах навантаження буде безпечним і корисним, якщо ваш пульс відповідає певним показникам. Щоб визначити вашу норму, використовуйте «золоту формулу» розрахунку оптимального пульсу:

220 мінус ваш вік, отриману цифру множимо спочатку 0,65 (це буде ваш необхідний мінімум для корисної активності), а потім — множимо на 0,8 (це буде ваш максимум безпечної активності).

Наприклад: якщо вам 40 років, тоді ваш пульс при навантаженнях має бути в межах:

мінімум (220 – 40) Х 0,65 = 117 ударів на хвилину (якщо нижче, то користі буде менше);

максимум (220 – 40) Х 0,8 = 144 ударів на хвилину (якщо вище, то це вже може бути небезпечно для судин і серця).

Звичайно, ці показники можуть коливатимуться від вашого фізичного стану.

Як святкувати День пішої ходи?

За кордоном та вже й в Україні заходи в цей день організовуються приблизно однаковим чином. В населених пунктах, в яких підтримують Всесвітній день пішої ходи, заходи організовуються для місцевих жителів. Особливу підтримку вони знаходять серед активних сімей, школярів та пенсіонерів. На зупинках та на фініші в традиції вже загальне чаювання і пригощання соратників по ході бутербродами і солодощами. Приходять на захід в комфортному повсякденному одязі – в кросівках та з рюкзаками. Залишають змагання з набутими позитивними емоціями.

Правила проведення Дня пішої ходи 

Для того щоб, подібний захід був визнаний TAFISA і класифікований як «Всесвітній день пішої ходи», були розроблені спеціальні Правила.

 1. Захід повинен бути доступний для всіх верств населення -для сімей, для людей з інвалідністю, для людей у похилому віці тощо.
 2. Основний маршрут не повинен перевищувати 12 км (8 миль). Він повинен бути легким і рівним.
 3. Має бути запропоновано декілька маршрутів різних ступенів складності -для людей з різним ступенем підготовки.
 4. Вибраний маршрут не повинен мати небезпечних ділянок, які можуть призвести до травм.
 5. Необхідно забезпечити дотримання заходів безпеки.

Як відзначають цей день в інших країнах

В тих країнах, де переймаються здоров’ям нації і де відчуваються тривожні сигнали щодо недостатніх заходів в цьому напрямку, подія організовується на державному рівні. В Ізраїлі ця ініціатива знаходить підтримку з боку Міністерства культури та спорту і Міністерства охорони здоров’я в рамках плану Ефшарібарі – Національної програми Ізраїля з активного та здорового способу життя. Все організовано в цей День в співробітництві зі школами та місцевими жителями тих адміністративних одиниць, де проводяться заходи. В Ізраїлі є проблеми з активним дозвіллям населення. Адже лише третина ізраїльтян підтримують рекомендації ВОЗ і завдяки активному способу життя зберігають своє здоров’я.

Як і де ходити?

 1. Обирайте сходи, а не ліфт.
 2. Краще водити дітей в школу, ніж сідати за кермо.
 3. Ходіть по магазинах та прогулюйтесь пішки.
 4. Припарковуйтесь в трохи віддаленому місці.
 5. Виходьте з близькими на «прогулянкові побачення».
 6. Робіть перерву на прогулянку.

Цікаві факти про пішу ходу

Підписуйтесь на Youtube канал DAY TODAY та дізнавайтесь цікаві факти про цікаві свята!

Коли будемо відзначати Всесвітній день пішої ходи?

РікДатаДень тижня
20212-3 жовтнясубота, неділя
20221-2 жовтнясубота, неділя
20231 жовтня неділя
20245-6 жовтнясубота, неділя
20253-4 жовтнясубота, неділя
Позначки:
Copy link