Всесвітній день пам'яті жертв Катинського розстрілу

Всесвітній день пам’яті жертв Катинського розстрілу

Всесвітній день пам’яті жертв Катинського розстрілу (World’s Day of Remembrance for Victims of Katyn Massacre) відзначають 13 квітня щороку, щоб вшанувати пам’ять тисяч польських військових офіцерів, поліцейських та багатьох мирних жителів.

У 1940 р. був скоєний один із найжорстокіших злочинів Другої світової війни, і він залишається символом сталінського терору та агресії Радянського Союзу щодо сусідніх країн. Страти тривали з початку квітня до середини травня 1940 року. Виконавці називали ці розстріли “розвантаженням таборів”. Жертви різанини були поховані в масових могилах, і їхні сім’ї не були поінформовані про долю загиблих протягом багатьох років.

На жаль, історія повторюється. Події в Україні сьогодні демострують всьому світові, що наш ворог нащадок Радянського Союзу, діє тими ж способами та є загрозою для всього цивілізованого світу.

День пам’яті є важливим нагадуванням про цінність людського життя та служить закликом до дій для урядів та суспільств, щоб об’єдуватись і працювати над тим, щоб зло не повторювалось і не поширювалось. День пам’яті – це не лише час для жалоби, але й час для роздумів, освіти та активної протидії.

Позначки:
Copy link