Всесвітній день молоді

Всесвітній день молоді

Що це за день?

Як то кажуть – молодість дається тільки раз! Всі важливі та найяскравіші моменти життя кожна людина здебільшого переживає саме в молодості. Чого тільки варті студентські роки! Молодь спонукає суспільство бути більш прогресивними, сучасними, але не забувати про веселощі. Запорукою успішної держави є, звичайно, молодь. Люди, у яких щохвилини виникають нові ідеї з покращення якості життя у всіх сферах суспільства, люди, що готові боротися до кінця за свою ідею. Всім у світі це відомо, тому до молодіжних проєктів завжди ставляться з інтересом та повагою, молодь заохочують брати участь у суспільному житті.

10 листопада 1945-го року в Лондоні була заснована Всесвітня організація демократичної молоді. Саме на честь цієї події у світі було запроваджено Всесвітній день молоді і відзначається він щорічно 10 листопада.

Інші дні присвячені молоді

Якщо ви раптом не підписані на наші канали у Viber чи Telegram і пропустили це свято, то ви можете привітати молодь в останню неділю червня День молоді, або ж у серпні – Міжнародний день молоді.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день молоді?

Початково, Всесвітня організація демократичної молоді була створена для участі у боротьбі з нацизмом.

Після проведення всесвітньої конференції молоді, в якій брали участь представники 63 країн, вирішили зробити офіційне свято, що символізувало б мир на планеті, захист прав молоді, незалежність націй, боротьбу з нацизмом та захистом здоров’я молодого населення.

Перший офіційний фестиваль молоді та студентів всесвітнього масштабу пройшов у Празі в 1947-му році. З того часу подібні конференції відбуваються щорічно.


Статистичні дані

Переважна більшість молодих людей проживають в країнах, що розвиваються – близько 85%. За оцінками ООН приблизно 200 млн молодих людей живуть у злиднях, 130 млн – неписьменні.


Третина від усього молодого населення страждає від безробіття.

Цікаві факти

  • Представники сучасної молоді дуже цінують постійний саморозвиток. Освіта після закінчення вишу стає звичайним явищем. 
  • Молоді люди можуть робити комфортним своє життя, адаптуючись під нові реалії за дуже короткий час. Це довів досвід самоізоляції, коли більшість дорослих людей впала у депресію та фінансову кризу.
  • Сучасна молодь вирізняється втратою інтересу до алкоголю. Доведено, що молоді люди віком до 20 років все більш починають цінувати відносини з батьками, вміють розумно розпоряджатися грошима, обдумано підходять до глобальних питань, менше проявляють інтересу до алкогольних напоїв.
  • Всупереч думці про те, що молодь більш воліє спілкуватися в інтернеті, ніж з живими людьми, представники молодого покоління дуже рідко висловлюють відверті думки про свій душевний стан в мережі та віддають перевагу спілкуванню з друзями.
  • Кліпове мислення – ознака сучасної молоді. Вона почала краще та швидше обробляти великій потік інформації, ніж представники попередніх поколінь. Молоді люди здатні переключати концентрацію уваги з одного факту на інший за 8 секунд. Знайшовши відповідь на питання за декілька секунд, юнаки рухаються далі, а не заглиблюються в тему.

Часті Питання та відповіді про Всесвітній день молоді

Скільки молоді у світі?

Згідно останніх статистичних досліджень ООН у світі налічується 1,2 млрд молодих людей, що це становить 16% від усього населення планети.

Що таке молодіжна рада?

Молодіжна рада – це об’єднання молодих людей при органах самоврядування, що готові вносити позитивні зміни в життя суспільства. Такі ради дають змогу заохотити молодь у розв’язанні питань локального характеру.

Чи існують Молодіжні центри в Україні?

Так. В Україні існує шість молодіжних центрів у різних областях. Вони здебільшого фінансуються громадськими та міжнародними організаціями, комунальними та муніципальними установами.

Які проблеми молодь вважає найактуальнішими?

Більшу частину молоду найбільше турбує матеріальна залежність від будь-кого, проблеми з роботою та працевлаштуванням. Не менше молодь турбується про нестачу вільного часу.

Як відзначати Всесвітній день молоді?

У всьому світі в цей день проходять різноманітні заходи. Конференції, семінари, тренінги, флешмоби проводяться з метою висвітлення та розв’язання проблем молоді. Безперечно, це чудова нагода аби взяти свого друга та відвідати один з таких заходів. Зазвичай на такі події запрошують мотиваційних спікерів світового масштабу, або молодих вчених, що презентують нові проєкти та заохочують молодь приєднатися.

Також у різних куточках світу нагороджують та відзначають талановиту молодь, що досягли значних висот у своєму напрямку.

Молодіжні об’єднання світового рівня презентують нові ідеї та проекти, що можуть піти на користь суспільству.

Чому важливий цей день? 

Від молоді залежить не тільки сьогодення, але й майбутнє. Саме вони відповідають за те, яким буде завтра. Сучасна молодь потребує заохочення та визнання серед однолітків та старшого покоління. Тому так важливо надавати увагу їхнім ідеям, допомагати розв’язувати проблеми та відповідати на питання.

Світова спільнота це розуміє і з року в рік рухається в напрямку зближення з молодими людьми. Якщо перспективні молоді люди будуть відчувати підтримку зі сторони держави, то вони не матимуть бажання покинути країну. Вони будуть бачити сенс залишатися і модернізувати власну країну.

Це свято – не тільки привід презентувати та похизуватися новими досягненнями, а й класно відпочити та розслабитися. Молодь любить цей день також і за те, що перед ними постає величезний вибір розважальної програми. Багато закладів влаштовують тематичні вечірки. В магазинах діють знижки саме для молодих людей. Всюди їх чекають подарунки. Саме тому не любити це свято дуже важко.

Листівки до Всесвітнього дня молоді

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати Всесвітній день молоді?

РікДатаДень тижня
202110 листопадаСереда
202210 листопадаЧетвер
202310 листопадаП’ятниця
202410 листопадаНеділя
202510 листопадаПонеділок
Рекомендовано
Щорічно 9-го листопада в Україні святкують День української писемності та…