Всесвітній день медузи

Всесвітній день медузи

3 листопада відзначається Всесвітній день медузи (World Jellyfish Day). Таке незвичайне свято було ініційоване групою морських біологів, які вивчали цих істот. 

Медузи є безхребетними створіннями, що з’явилися на Землі понад 540 мільйонів років тому – набагато раніше, ніж з’явились перші люди. Саме цим часом датуються найдавніші знахідки скам’янілих залишків медуз.

Ці унікальні істоти на 98% складаються з води. Вони не мають кісток, головного мозку та органів зору, але у них є 2 недосконалі нервові системи. Прийнято вважати, що медузи мають прозоре тіло, але серед них зустрічаються яскраві представники, а деякі світяться червоним чи блакитним кольором.

Дивіться також: Всесвітній день морських черепах та Всесвітній день захисту морських ссавців (День китів)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Розміри цих істот варіюють від сантиметра до двох метрів. Найбільшою вважається медуза Номура, вага якої складає понад 200 кг. 

Незважаючи на те, що у світі існує безліч медуз, вчені занепокоєні тим, що погіршення екологічного стану океану може призвести до різкого зменшення їх кількості. Тому метою свята є не тільки залучення уваги до цих цікавих істот, але й до збереження довкілля в цілому. 

Позначки: