Всесвітній день медузи

Всесвітній день медузи

3 листопада відзначається Всесвітній день медузи (World Jellyfish Day). Таке незвичайне свято було ініційоване групою морських біологів, які вивчали цих істот. 

Дивіться також:
🏝 Всесвітній день морських черепах
🏝 Всесвітній день захисту морських ссавців (День китів)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хто такі медузи?

Медузи є безхребетними створіннями, що з’явилися на Землі понад 540 мільйонів років тому – набагато раніше, ніж з’явились перші люди. Саме цим часом датуються найдавніші знахідки скам’янілих залишків медуз.

Ці унікальні істоти на 98% складаються з води. Вони не мають кісток, головного мозку та органів зору, але у них є 2 недосконалі нервові системи. Прийнято вважати, що медузи мають прозоре тіло, але серед них зустрічаються яскраві представники, а деякі світяться червоним чи блакитним кольором.

Розміри цих істот варіюють від сантиметра до двох метрів. Найбільшою вважається медуза Номура, вага якої складає понад 200 кг. 

Мета Всесвітнього дня медузи

Незважаючи на те, що у світі існує безліч медуз, вчені занепокоєні тим, що погіршення екологічного стану океану може призвести до різкого зменшення їх кількості. Тому метою свята є не тільки залучення уваги до цих цікавих істот, але й до збереження довкілля в цілому. 

Позначки:
Copy link