Всесвітній день книги

Всесвітній день книги

Всесвітній день книги (World Book Day)- глобальне свято читання та літератури. Хоча міжнародний Всесвітній день книги відзначається 23 квітня, деякі країни обрали інші дати для святкування цієї події. Наприклад, Великобританія та Ірландія та деякі інші країни святкують Всесвітній день книги в перший четвер березня, щоб уникнути зіткнення з Великодніми святами та іншими подіями. Незалежно від дати, суть святкування залишається незмінною: об’єднати людей спільною любов’ю до читання.1

Всесвітній день книги – це важлива подія, яку відзначають у всьому світі, щоб вшанувати книги, авторів і радість читання, цей день підкреслює важливість літератури в нашому житті, сприяючи підвищенню грамотності та доступу до літератури для всіх, особливо для дітей та молоді.

Протягом року велика кількість подій та свят повʼязаних з книгами та читанням. Хай свято книги буде щодня! Не можна переоцінити роль читання та книг у житті кожної людини та людства в цілому.

У 2024 році Всесвітній день книги відзначається 7 березня.
Схожі події:

✔️ Всесвітня ніч книги
✔️ Міжнародний день дитячої книги
✔️ Міжнародний день читання електронних книг
✔️ Всесвітній день читання вголос
✔️ Всесвітній день книг і авторського права
✔️ День любителів бібліотек

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святкування літератури і читання

Всесвітній день книги – це не просто вшанування книг як фізичних об’єктів, а визнання глибокого впливу літератури на наше життя. Книги мають здатність навчати, надихати і трансформувати нас, пропонуючи вікно в інші світи і перспективи. Цей день заохочує всіх, особливо молодих читачів, досліджувати книги і знаходити ті, які говорять до них особисто.

Всесвітній день книги має тісний зв’язок з навчальними закладами по всьому світу, де він надає дітям можливість долучитися до читання у веселий та інтерактивний спосіб. Багато шкіл організовують заходи, пов’язані з книгою, такі як розповіді історій, візити авторів та паради книжкових персонажів, де учні та вчителі переодягаються в улюблених літературних героїв. Ці святкування мають на меті прищепити любов до читання та літератури з раннього віку.

В першу чергу, відзначення Всесвітнього дня книги має за мету – забезпечити доступність книг для дітей. Обʼєднання та залучення видавництв, продавців, спонсорів навколо цієї події передбачає, що більше дітей, ніж будь-коли, зможуть відкрити для себе любов до читання. Це як ніколи важливо, оскільки у Всесвітній день книги багато дітей у світі не мають жодної книжки.

У Всесвітній день книги посприяйте тому, щоб книги були доступні усім дітям. Зробіть свій внесок і ви!

Вшановуйте книги, поширюючи їх, даруючи їх, хай через книги поширюється доброта. Хай через читання світ стає добрішим.

Як святкувати Всесвітній день книги

  • Прочитайте нову книгу. Використайте цей день як можливість розпочати нову книгу або дослідити жанр, який ви ніколи раніше не пробували. Відвідайте місцеву бібліотеку або книжковий магазин і попросіть рекомендації.
  • Поділіться радістю читання. Подаруйте книгу другу, члену сім’ї або навіть незнайомцю. Ви також можете дарувати книги школам, бібліотекам та благодійним організаціям. Поширюйте книги – поширюйте доброту і любов у світі!
  • Приєднуйтесь до книжкових подій. Беріть участь у книжкових читаннях, автограф-сесіях та літературних дискусіях. Багато заходів проводяться як особисто, так і онлайн, що робить їх доступними для широкої аудиторії.
  • Заохочуйте юних читачів. Якщо ви батьки, вчителі або працюєте з дітьми, організуйте читацькі заходи, які зроблять літературу цікавою та захоплюючою. Це може бути майстер-клас з книжкової тематики або година оповідання історій.

Читайте нашу статтю: Найкращий подарунок

Найкращий подарунок - добірки книг

Всесвітній день книги – це свідчення непереборної сили літератури, яка просвітлює, розважає і виховує. Він нагадує нам про важливість книг для розвитку творчості, емпатії та взаєморозуміння між культурами. Відзначаючи цей день, ми визнаємо роль авторів, ілюстраторів та читачів у збереженні традиції оповідання історій. Тож давайте візьмемо до рук книгу, відкриємо для себе нові історії та поділимося магією читання зі світом.

Читайте нашу статтю: Магія дитячої книги

Магія дитячої книги
  1. https://www.worldbookday.com/ []
Copy link