Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишечника

Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишківника

Щорічно 19 травня відзначається Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишківника (World IBD Day). Подію започаткувала Європейська асоціація хворих на виразковий коліт та хворобу Крона. Символи цього дня: фіолетова стрічка та фіолетовий колір, яким підсвічують відомі архітектурні пам’ятки.1

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишківника об’єднує людей по всьому світу для боротьби із запальними захворюваннями кишківника, такими як хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт. Цей день має на меті підвищити рівень обізнаності, сприяти заходам підтримки з боку урядів та медичних працівників, а також підтримати понад 10 мільйонів людей, які живуть з цими складними захворюваннями в усьому світі.

Схожі події:
Всесвітній день здоров’я травної системи
Міжнародний день поінформованості про целіакію
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хвороба Крона та виразковий коліт з’являються унаслідок паління, поганої екології, стресу, недостатньої кількості овочів та фруктів в раціоні, зниження вітаміну D тощо. Крім того, впливає наявність спадкової схильності. Основні симптоми: діарея, кров’янисті екскременти, слабкість, підвищена температура, біль у животі.

Метою Дня боротьби із запальними захворюваннями кишківника є привернення суспільної уваги до таких захворювань, підвищення поінформованості щодо небезпеки виразкового коліту і хвороби Крона (рак, стеноз та кровотечі), залучення людства до надання допомоги хворим.

  • Понад 5 мільйонів людей на планеті страждають на запальні захворювання кишківника.

Глобальний вплив та цілі

У Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишківника організації з понад 50 країн на п’яти континентах співпрацюють задля покращення якості життя людей, які страждають на ці захворювання. Ініціативи включають інформаційні кампанії, заходи зі збору коштів та адвокацію кращої політики у сфері охорони здоров’я.

Центральним посланням Всесвітнього дня боротьби з запальними захворюваннями кишківника є інклюзивна мантра “запальні захворювання кишківника не мають кордонів”, що відображає універсальний та об’єднуючий виклик, з яким стикаються люди, хворі на запальні захворювання кишківника.

Освітні та допоміжні заходи

Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишківника відзначається різноманітними заходами та ресурсами для інформування громадськості та підтримки пацієнтів:

  • Поінформованість через символіку. Фіолетова стрічка символізує обізнаність та солідарність щодо Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишківника.
  • Інформаційні кампанії. Організації надають такі матеріали, як безкоштовні посібники, таблиці симптомів та детальну інформацію про захворювання.
  • Такі заходи, як благодійні прямі ефіри та кампанії в соціальних мережах, сприяють залученню громадськості та збору коштів.
  • Розширення прав і можливостей пацієнтів та їхня видимість. Пацієнти заохочуються ділитися своїм досвідом, щоб створити мережу підтримки та інформувати інших про реалії життя з ВЗК.
  • Подолання стигми. Такі кампанії, як “Какай з гордістю”, спрямовані на нормалізацію дискусій про здоров’я кишечника та зменшення стигми, пов’язаної з симптомами запальними захворюваннями кишківника.
  • Дослідження та розвиток. Постійні дослідження та зворотній зв’язок з пацієнтами є життєво важливими для покращення лікування та догляду за хворими на запальні захворювання кишківника. Опитування та дослідження допомагають скласти картину допомоги при цих захворюваннях, спрямовану на пошук персоналізованих та високоякісних варіантів лікування. Ці зусилля підтримуються глобальною співпрацею, включаючи EFCCA, яка координує багато з цих ініціатив.2

Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишківника є важливою платформою для підвищення обізнаності, підтримки досліджень.

Коли будемо відзначати Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишківника?

РікДатаДень
202419 травняНеділя
202519 травняПонеділок
202619 травняВівторок
202719 травняСереда
202819 травняП’ятниця
  1. https://worldibdday.org/ []
  2. https://efcca.org/projects/world-ibd-day []
Позначки:
Copy link