Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Щорічно 17 травня відзначаємо важливу подію – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією (World Hypertension Day), котру започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Лігою Гіпертонії у 2005 році.

Схожі події:
🩸 Всесвітній тиждень інсульту
🩸 Всесвітній тиждень серцевого ритму
🩸 Всесвітній день донора крові
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Гіпертонічна хвороба

Гіпертонічна хвороба характеризується підвищенням артеріального тиску, що своєю чергою має серйозні наслідки. Люди з гіпертонією мають більшу схильність до інфаркту, серцевої недостатності, аневризма аорти, інсультів тощо. Які ж симптоми гіпертензії існують? Нерідко пацієнт скаржиться на головний біль, запаморочення, слабкість, серцевий біль і таке інше.

Артеріальна гіпертонія може бути як спадковою, так і надбаною через паління, алкоголь, стреси, у наслідок неякісного харчування та малорухливого способу життя. Крім того, доведено, що чоловіки хворіють частіше. На жаль, діти – також не виключення.

Гіпертензія – це найпоширеніша серцево-судинна хвороба. Близько половини хворих мають ішемію. Цілих півтора мільярда населення планети страждають на гіпертонію, а майже половина з них не здогадуються про наявність у себе підвищеного тиску.

День боротьби з артеріальною гіпертензією має за мету привернення уваги суспільства до такого захворювання, підвищення рівня обізнаності щодо профілактичних заходів та лікування.

Коли будемо відзначати Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією?

РікДатаДень
202417 травняП’ятниця
202517 травняСубота
202617 травняНеділя
202717 травняПонеділок
202817 травняСереда
Позначки:
Copy link