Всесвітній день без поліетиленових пакетів

Всесвітній день без поліетиленових пакетів

Хоча б один день на рік згадати про чистоту навколишнього середовища закликає Всесвітній день без поліетиленових пакетів (Plastic Bag Free Day), який відзначається щорічно 3 липня. У цей день рекомендується відмовитись від користування виробами з пластику чи поліетилену та замінити їх альтернативними еко-товарами: паперовими пакетами та стильними торбинками багаторазового користування.

Схожі події:
🌱 День екологічного боргу
🌱 Міжнародний день екологічних знань
🌱 Всесвітній день океанів
🌱 Міжнародний день без пластику

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Метою Всесвітнього дня селфі Землі є підвищення обізнаності про екологічні проблеми та заохочення людей до дій для захисту нашої планети. Поширючи свої селфі з навколишньою природою, люди демонструють свою підтримку щодо збереження навколишнього середовища та демонструють, що ми всі пов’язані через наш спільний дім на Землі. З роками подія стає все більш популярною, у ній беруть участь тисячі людей з усіх куточків світу, що робить її потужним символом глобальної єдності та колективних дій, спрямованих надихати до формування екологічної культури та дій на захист природи.

Важливість Всесвітнього дня без поліетиленових пакетів

Подію започаткували для привернення уваги суспільства до глобальної проблеми засміченості планети відходами з пластику, які майже не розкладаються. Поширення інформації про можливість заміни небезпечного матеріалу екологічними та бюджетними рішеннями допоможе усвідомити нищівний вплив його використання та сформувати у людей нову поведінку, безпечну для довкілля.

Чому важливо відмовитися від поліетиленових пакетів?

  • Щороку один українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену, тоді як мешканцям ЄС потрібно 90.
  • Річний обсяг використаних мішечків у світі становить 5 трлн, а води океану через пластикову тару стають важчими на 8 млн тонн.
  • Для розкладу поліетилену потрібно до 200 років, а для пластику – 400.
  • Майже 1 млн птахів та 100 тис. тварин помирає щороку від пластикових відходів. 

Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. На початку червня 2021 Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів в Україні

Коли будемо відзначати Всесвітній день без поліетиленових пакетів?

РікДатаДень
20243 липняСереда
20253 липняЧетвер
20263 липняП’ятниця
20273 липняСубота
20283 липняПонеділок
Позначки:
Copy link