Собор прп. Отців Києво-Печерських (ближніх)

Собор прп. Отців Києво-Печерських (ближніх)

28 вересня (11 жовтня) шанують пам’ять преподобних отців Києво-Печерських, які почили з миром в Антонієвих (Ближніх) печерах. На українській землі багато святинь, і однією з головних є Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. Зробили святим та всесвітньо відомим це місце подвиги преподобних отців Печерських. Тут зберігаються мощі більш ніж 120 святих – такої кількості покровителів немає в жодному православному монастирі світу.

Схожі події: День пам’яті собор волинських святих та Собор Архангела Гавриїла

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ближні печери з’явилися в 1057 році, коли першим Києво-Печерським ігуменом став преподобний Варлаам. Преподобний Антоній, прагнучи усамітнитись, переселився на інший пагорб та зробив для себе підземну келію. Але біля святого Антонія і тут зібралися іноки. Так утворився ще один комплекс підземних печер монастиря – Ближні або Антонієві. 

Раніше пам’ять цих святих вшановувалася після свята Воздвиження Чесного Хреста, вперше це відбулося у 1670 році. Пізніше в 1886 році митрополит Платон переніс святкування на 28 вересня (11 жовтня за новим стилем), через місяць після вшановування пам’яті святих Дальніх печер. 

Позначки:
Copy link