Щедрий вівторок

Щедрий вівторок

Щедрий вівторок (Giving Tuesday) – це глобальний рух щедрості, відзначають кожного року у наступний вівторок після Дня подяки.

В епоху, коли споживацтво часто затьмарює дух щедрості, Щедрий Вівторок постає як промінь надії, заохочуючи людей і організації по всьому світу робити пожертви для своїх громад. Цей глобальний рух щедрості, що припадає на вівторок після Дня подяки в США, став важливою віхою у розвитку філантропії.

Походження Щедрого вівторка та глобальний вплив

Щедрий вівторок був задуманий у 2012 році нью-йоркським театром “Y” на 92-й вулиці та Фондом Організації Об’єднаних Націй. Це була відповідь на споживацький підхід до “Чорної п’ятниці” та “Кіберпонеділка“, метою якого було виділити день, присвячений благодійності. З тих пір рух набрав обертів, поширюючись на більш ніж 75 країн, кожна з яких адаптувала ініціативу до своєї місцевої культури та потреб.1

У 2025 році Щедрий вівторок відзначається 2 грудня
Схожі події:
💓 Міжнародний день благодійності
💓 Всесвітній день пожертвувань
💓 День благодійності в Україні

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Український осередок

В Україні Щедрий Вівторок, відомий як “#ЩедрийВівторокUA”, був прийнятий з широкими обіймами, що відображає сильну культуру підтримки громади, волонтерства та філантропії в нашій країні. Український рух адаптує глобальний меседж до місцевих потреб, зосереджуючись на силі колективних дій для сприяння змінам і надання допомоги там, де вона найбільше потрібна.2

Україна вперше приєдналась до міжнародної благодійної спільноти у 2018 році і стала 154-ю країною, яка долучилась до руху Giving Tuesday.

Як відзначають Щедрий вівторок?

Цього дня мільйони людей влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах із закликом робити добрі справи.

Цілорічні програми та ініціативи

Щедрий вівторок – це більше, ніж просто день, це цілорічна діяльність, спрямована на заохочення щедрості. Організація, що стоїть за цим рухом, проводить кілька програм для підтримки сектору щедрості в усьому світі. Серед них:

  • Data Commons: Співпраця, спрямована на розуміння рушійних сил і наслідків щедрості, вивчення поведінки та моделей благодійності.
  • GivingTuesdaySpark: Програма, яка фокусується на посиленні голосу молоді та поширенні культури щедрості.
  • Starling Collective: Стипендія для низових організаторів, яка надає підтримку та можливості для навчання.

Історичне зростання та фінансовий вплив

З моменту заснування Щедрого вівторка спостерігається експоненціальне зростання кількості учасників та пожертв. Щороку мільйони доларів збираються на різні цілі по всьому світу. Зокрема, у 2020 році, за оцінками Вікісховища даних “Щедрого вівторка”, лише у Сполучених Штатах у ньому взяли участь 34,8 мільйона людей, а загальна сума пожертв збільшилася на 25% порівняно з 2019 роком.3

Щедрий вівторок був у переважній більшості позитивно сприйнятий, до нього приєдналися такі технологічні гіганти, як Google і Microsoft, а також такі організації, як ЮНІСЕФ і “Врятуймо дітей”.

Щедрий вівторок є потужним контр-наративом споживацькій культурі, надаючи людям і організаціям можливість зробити свій внесок у загальне благо. Зростаючи, він заохочує світову спільноту благодійників діяти не лише в один день, але й протягом усього року, сприяючи розвитку культури щедрості та волонтерства, яка виходить далеко за межі географічних і культурних кордонів.

Коли будемо відзначати Щедрий вівторок?

РікДатаДень тижня
20252 грудняВівторок
20261 грудняВівторок
202730 листопадаВівторок
202828 листопадаВівторок
202927 листопадаВівторок

Перевірено редакцією DAY TODAY

Читайте також: Магія добра

магія добра
  1. https://www.givingtuesday.org/ []
  2. https://givingtuesday.ua/ []
  3. https://en.wikipedia.org/wiki/GivingTuesday []
Позначки:
Copy link