Міжнародний день відмови від паління

Міжнародний день відмови від паління

Що це за день?

Кожного листопада, у третій четвер місяця, світ відзначає Міжнародний день відмови від паління (оригінальна назва No Smoking Day). Таку подію заснувало Американське онкологічне товариство ще у 1977 році, коли вчені довели існування негативних наслідків паління на здоров’я людини та взаємозв’язок появи раку з регулярним палінням.

  • Всесвітня організація охорони здоров’я звертає увагу на те, що 90% смертей від раку легень зумовлено саме палінням, також паління спричиняє 75% випадків від хронічного бронхіту та 25% випадків ішемічної серцевої хвороби.

Статистика серед українців також невтішна: країна налічує 9 мільйонів активних курців – це більша частина чоловічого населення, десята частина жіночого, половина старшокласників. Дитяче паління зростає: 60% випускників відкрито палять, що не може не впливати на розвиток організму.

У 2022 році Міжнародний день відмови від паління відзначається 17 листопада

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний день відмови від паління має за мету донести до людства інформацію про згубний вплив цієї звички, залучити до боротьби проти паління якомога більше людей і сприяти зниженню залежності.

Корисно буде дізнатися про Всесвітній день легенів та Всесвітній день боротьби з раком легенів.

Прочитайте історію виникнення цих подій та дізнайтесь про наслідки куріння, а також чим шкідливе використання електронних сигарет.

Коли будемо відзначати Міжнародний день відмови від паління?

РікДатаДень тижня
202118 листопадаЧетвер
202217 листопадаЧетвер
202316 листопадаЧетвер
202421 листопадаЧетвер
202527 листопадаЧетвер