Міжнародний день рівної оплати праці

Міжнародний день рівної оплати праці

Міжнародний день боротьби за рівну оплату праці (International Equal Pay Day), що відзначається 18 вересня, уособлює багаторічні зусилля, спрямовані на досягнення рівної оплати за працю рівної цінності. Незважаючи на прогрес, досягнутий за ці роки, гендерний розрив в оплаті праці зберігається в усьому світі, що непропорційно впливає на темношкірих жінок та інші меншини.

Історія Міжнародного дня боротьби за рівну оплату праці

Організація Об’єднаних Націй відзначила перший Міжнародний день боротьби за рівну оплату праці 18 вересня 2020 року, щоб прискорити реалізацію принципу “рівної оплати за працю рівної цінності”.

Міжнародна коаліція за рівну оплату праці започаткувала це свято у 2019 році, щоб підвищити обізнаність про цю актуальну проблему.


Основні законодавчі акти

  • 1964 – Закон про громадянські права заборонив дискримінацію за ознаками раси, релігії, кольору шкіри чи статі.
  • 1983 – Закон про рівну оплату праці проголосив, що працівники обох статей повинні отримувати однакову оплату за однакову роботу.
  • 2008 – Закон про справедливу оплату праці був запропонований, але так і не прийнятий.
  • 2020 – ООН проголосила 18 вересня Міжнародним днем боротьби за рівну оплату праці.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день працівників промисловості
✔️ День весни і праці
✔️ Всесвітній день дій за гідну працю

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Ґендерний розрив в оплаті праці

Ґендерний розрив в оплаті праці – це середня різниця між винагородою працюючих жінок і чоловіків. У середньому розрив у заробітній платі все ще становить близько 37%. У 2020 році в Європейському Союзі валовий погодинний заробіток жінок був у середньому на 13,0% нижчим, ніж у чоловіків.

Ґендерний розрив в оплаті праці спричинений не лише тим, що жінки отримують менше за однакову роботу. Такі фактори, як вибір кар’єри, “штраф за материнство”, а також те, що жінки працюють на менш високих посадах, сприяють збільшенню розриву в оплаті праці. У деяких країнах ця різниця ще більша для жінок з дітьми, кольорових жінок, жінок-мігрантів та жінок з інвалідністю.

Міжнародні ініціативи та увага

Порядок денний ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 року визнає принцип “рівної оплати за працю рівної цінності”. Міжнародна коаліція за рівну оплату праці (EPIC) була створена у 2017 році для ефективного та швидкого досягнення цього принципу.

Рівна оплата за рівну працю є одним з основоположних принципів ЄС. Європейська комісія ухвалила законодавчу пропозицію щодо обов’язкових заходів з прозорості оплати праці 4 березня 2021 року з метою подолання гендерного розриву в оплаті праці.

Як долучитися до боротьби за рівність в оплаті праці

  • Підвищуйте обізнаність. Поділіться інформацією про проблеми жінок та подолання дискримінації за ознакою статі шляхом забезпечення рівної оплати праці.
  • Відвідуйте вебінари та заходи, організовані міжнародними організаціями, такими як Міжнародна організація праці.
  • Підтримуйте організації, які займаються просуванням прав жінок.

Коли будемо відзначати Міжнародний день рівної оплати праці?

РікДатаДень
202518 вересняЧетвер
202618 вересняП’ятниця
202718 вересняСубота
202818 вересняПонеділок
202918 вересняВівторок
Позначки:
Copy link