Міжнародний день "Почитай мені"

Міжнародний день Почитай мені

Міжнародний день “Почитай мені” (International Read To Me Day) – це глобальна ініціатива, що відзначається 19 березня, яка підкреслює важливість читання вголос як дітям, так і дорослим, прищеплює любов до читання на все життя і підкреслює критично важливу роль, яку воно відіграє в поширенні грамотності та освіти в усьому світі.

Суть Міжнародного дня Почитай мені

Кампанія, що стоїть за Міжнародним днем “Почитай мені”, діє під гаслом: “Кожен день – Міжнародний день “Почитай мені”!”. Вона спрямована на створення глобальної спільноти, де волонтери присвячують час читанню вголос, підтримуючи сім’ї та поширюючи любов до читання по всьому світу. Ця ініціатива полягає не лише у святкуванні одного дня, а й у заохоченні постійної, щоденної звички читати вголос для зміцнення зв’язків, освіти та уяви.

Походження та значення

Міжнародний день “Почитай мені” був заснований Фондом “Child Writes Foundation” з подвійною метою: боротися з неписьменністю серед дорослих і прищеплювати любов до читання дітям. Визнаючи, що грамотність дорослих залишається проблемою в усьому світі, фонд визначив читання вголос дітям як ключову стратегію для заохочення ранньої грамотності та вдячності за читання протягом усього життя. Цей день слугує нагадуванням про інтимну та освітню силу читання вголос – практики, яка приносить користь як дітям, так і дорослим, розширюючи словниковий запас, розвиваючи творчі здібності та пізнавальну активність.1

Схожі події:
✔️ Всесвітній день книги
✔️ Всесвітній день читання вголос
✔️ Всесвітній день книг і авторського права
✔️ Міжнародний день дитячої книги

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історичні погляди на читання

Традиція читання вголос сягає давніх часів, коли письмові повідомлення передавалися за допомогою малюнків і публічних виступів тих, хто вмів читати і писати. Винахід друкарського верстата у 15 столітті демократизував доступ до книг, що призвело до значного зростання рівня грамотності. Ця історична еволюція підкреслює нерозривний зв’язок між читанням і грамотністю – зв’язок, який Міжнародний день “Почитай мені” покликаний зміцнити і відзначити.

Як взяти участь

Участь у Міжнародному дні “Почитай мені” може мати різні форми: від організації книжкових акцій до волонтерства в якості читача у вашій громаді. Ініціатива прагне налагодити зв’язок з авторами та ілюстраторами для створення доступних книжок для дітей у всьому світі, визнаючи книги як безцінні подарунки, що можуть надихати та навчати. Хай це буде День грамотності, чи день народження, чи будь-яка інша нагода, дарування книги – це дієвий спосіб зробити свій внесок у цю справу. Крім того, кампанія шукає партнерів, які допоможуть розповсюджувати книги по всьому світу, щоб діти в різних куточках світу мали доступ до матеріалів для читання.

Читайте також: Найкращий подарунок

Найкращий подарунок - добірки книг

Святкуємо разом

Відзначати Міжнародний день “Почитай мені” просто, але ефективно. Просто читайте вголос дитині, партнеру або будь-якій близький людині. Таке читання вголос не лише сприяє тіснішому зв’язку, але й підтримує когнітивний розвиток та комунікативні навички. Це практика, яка приносить комфорт, радість і численні переваги як читачеві, так і слухачеві, роблячи кожен день можливістю відсвяткувати силу читання вголос.

Міжнародний день “Почитай мені” – це рух до створення більш грамотного, з теплими стосунками, доброго й творчого світу. Беручи участь у цій ініціативі, ми всі можемо зробити свій внесок у поширення любові до читання та численних переваг, які воно приносить як окремим людям, так і суспільству в цілому.

Читайте також: Магія дитячої книги

Магія дитячої книги
  1. https://www.readtomeday.com/ []
Позначки:
Copy link