Міжнародний день охорони здоров'я вуха і слуху

Всесвітній день слуху

Кожного року 3 березня світ відзначає Всесвітній день слуху (World Hearing Day). Подію заснувала Всесвітня організація охорони здоров’я.

Щороку ВООЗ визначає тему і розробляє науково обґрунтовані інформаційно-пропагандистські матеріали, такі як брошури, листівки, плакати, банери, інфографіку та презентації, серед іншого. Ці матеріали поширюються серед партнерів в урядах і серед населення по всьому світу, а також серед регіональних і національних бюро ВООЗ.

У своїй штаб-квартирі в Женеві ВООЗ організовує щорічний захід, присвячений Всесвітньому дню слуху. В останні роки все більше держав-членів та інших партнерських установ приєднуються до Всесвітнього дня слуху, проводячи низку заходів у своїх країнах.1

Споріднені події:
👂 День отоларинголога
👂 Всесвітній день співу
👂 Всесвітній день голосу
👂 День нюху
👂 День обізнаності про аносмію

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Метою Всесвітній день слуху здоров’я вуха і слуху є привернення уваги людства до вушних хвороб та завчасної профілактики (гігієна, лікування інфекційних та простудних захворювань, свідоме користування навушниками, уникнення сильного шуму тощо). Подія заснована з метою підвищення обізнаності про те, як запобігти глухоті та втраті слуху, а також сприяти розвитку слухопротезування в усьому світі.

Цікаві факти

  • За статистикою, жінки втрачають слух рідше, ніж чоловіки.
  • Доведено, що навушники сприяють збільшенню бактерій у вухах у 700 разів, також навушники здатні порушити процес вушного самоочищення.
  • Вуха допомагають людині тримати рівновагу, але вушні інфекційні захворювання цьому заважають.
  • Цікаво, що звук моря з мушлі – це насправді звук венозної крові у вухах. 
  1. https://www.who.int/campaigns/world-hearing-day []
Позначки:
Copy link